Sjajni Klanjec uvjerljivo slavio u "zagorskom derbiju" protiv Golubovca

U zaostaloj utakmici 13. kola IV. NL-središte Zagreb skupina A, Klanjec je odigrao svoju najbolju utakmicu sezone i uvjerljivo je slavio u "zagorskom derbiju" protiv drugoplasiranog Golubovca s 5:2. Iako je teren bio težak, bilo je lijepih poteza i golova s obje strane. Goste je načeo Vrabec u 18. minuti nakon što je lijevu stranu probio K. Pavlinić i odlično ga uposlio, a ovaj s ruba kaznenog prostora od vratnice spremio loptu u mrežu. U zadnjoj minuti prvog dijela s lijeve strane iz slobodnog udarca ubacio je Drčić, vratar Škvorc kratko je odbio, no na njegovu nesreću na drugoj stativi našao se Kolar koji sprema loptu u mrežu za 2:0. Potez utakmice vidjeli smo u 59. minuti kada je Kresonja nakon ubačaja s desne strane "škaricama" spremio loptu u mrežu za 2:1. No minutu kasnije Leš dugom dijagonalom pronalazi Kolara na lijevoj strani, ovaj produžuje do Drčića koji s pet metara sprema loptu u mrežu za 3:1. Velemajstor Kolar napravio je u 69. minuti pravi dar-mar na desnoj strani obrane gostiju i spremio je loptu u mrežu za 4:1. Tu nije bio kraj. Kresonja u 83. minuti odlično pronalazi D. Bobeka koji prizemnom dijagonalom pogađa za 4:2. Dvije minute kasnije mladi F. Pavlinić odlično prima dijagonalu Vrabeca i manirom rasnog strijelca postavlja konačnih 5:2, za veliko i zasluženo slavlje domaćih.

KLANJEC - GOLUBOVEC 5:2 (2:0)
KUMROVEC: igralilšte Kumrovec, SUCI: Komorski, Tuđa i Peharec.
STRIJELCI: 1:0 Vrabec 18', 2:0 Kolar 45', 2:1 Kresonja 59', 3:1 Drčić 60', 4:1 Kolar 69', 4:2 D. Bobek 83', 5:2 F. Pavlinić 85'.
KLANJEC: Žigman, F. Pavlinić (89' Kodrnja), Kolar (89' Bogović), Zrnc, Drčić (70' F. Petrišić), Trbušić, K. Pavlinić Sušec (46' Leš), Vrabec, I. Petrišić, Mustač. TRENER: Željko Deak
GOLUBOVEC: Škvorc, Mar. Bobek, Mat. Bobek, Risek (34' Kogoj), Vinceljak, N. Bobek, Kresonja, D. Bobek, Kuharić, Sokolić, Leško. TRENER: Tomislav Škudar

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski. Zbog magle vidljivost je mjestimice smanjena na cestama u Lici i Dalmaciji.  Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, održavaju sigurnosni razmak između vozila...