Sjajna Jana Pavalić srušila apsolutni rekord na 100 leptir i osvojila osam zlatnih medalja

Na 25 metarskom bazenu SP Mladost održan 49. Međunarodni plivački miting "Mladost 2021"

Na 25 metarskom bazenu SP Mladost održan 49. Međunarodni plivački miting "Mladost 2021". Apsolutna zvijezda ovog najpoznatijeg hrvatskog plivačkog mitinga koji je ugostio 610 plivača i plivačica iz BiH, Srbije, Slovenije, Makedonije, Italije, Švicarske i Hrvatske bila je plivačica Olimpa, Jana Pavalić. Sve što je dotaknula na ovom natjecanju, Jana je pretvorila u zlato.

Počelo je apsolutnim hrvatskim rekordom na 100 leptir koji sada iznosti 59,16. Na 100 slobodno plivala je u vremenu 55,06 čime je postala nova hrvatska juniorska i mlađe juniorska rekorderka, dok je kao članica miješane štafete 4x50 slobodno zajedno s kolegama iz reprezentacije Leom Gerard, Marijom Šurkovićem i Jerom Hribarom sudjelovala u obaranju europskog juniorskog rekorda koji sada iznosi 1:34.18. Uz to je osvojila osam zlatnih medalja, po četiri u seniorskoj i mlađe juniorskoj konkurenciji u disciplinama 100 leptir, 50 slobodno, 100 slobodno i 50 leptir. Fantastično. Bolje od ovog nije mogla. Djevojčica iz Gronje Stubice još jednom je zadivila hrvatsku plivačku i sportsku javnost.

Na visini zadatka bio je i njen brat Petar Pavalić. On je zablistao u disciplin 200 leđno gdje je bio srebrni u seniorskoj i zlatni u juniorskoj konkurenciji. Na 100 leđno osvojio je 4. mjesto u A finalu i drugo u konkurenciji juniora, na 100 mješovito bio je 7. u A finalu i srebrni kod juniora, dok je na 50 leđno bio peti u konkurenciji juniora.

Svoj je posao odlično obavio i Vili Sivec. Na 100 leptir bio je srebrni u A finalu, na 200 leptir bronačni u A finalu, dok je na 50 leptir osvojio osmo mjesto. Olimpovci su tako ukupno osvojili 14 medalja, od čega devet zlatnog, četiri srebrnog i jednu brončanog sjaja.

Junior Patrik Erceg osvojio je četvrta mjesta na 50 i 100 leptir, dok je na 200 leptir bio peti. Mlađa juniorka Emma Horvat na 200 leptir bila je četvrta, na 100 leptir osma, a na 100 mješovito deseta. U konkurenciji mlađih juniora Leon Novak bio je šesti na 100 mješovito, osmi na 200 slobodno i deveti na 200 mješovito. Vanja Bartol je u konkurenciji mlađih juniorki bila deseta na 100 leptir, jedanaesta na 100 mješovito i dvanaesta na 100 slobodno, dok je mlađi junior Ivan Fučkar osvojio deveto mjesto na 400 mješovito.
Uz spomenute nastupili su i Mihaela Kramarić, Lovro Gorupić, Enio Horvat i NIki Horvat.
Treneri Ivica Androić i Lara Očić s pravom su bili ponosni na sjajne rezultate svojih plivačica i plivača.