Šibenka lako do bodova u Zaboku

Košarkaši Šibenke lakše od očekivanog stigli su do pobjede u gostima kod "umornog" Zaboka, koji je u pet dana odigrao tri teške utakmice i jednostavno nije mogao parirati kvalitetnim gostima.

Od početka su parketom zadominirali Freeman i Širko nakon čije trice za 7:14 u 4. minuti Tomas zove prvu minutu odmora. NI nakon toga ništa se nije bitno promijenilo. Nakon trice Bašića u 10. minuti Šibenka je već imala +16 (13:29), da bi prva četvrtina završila rezultatom 16:29.

Drugu čevrtinu u napadu je bio raspoložen Worku, no u završnici četvtrine zahvaljujći trojcu Freeman-Miković-Širko gosti su su priskrbjeli +18 (36:54) pred odlazak na veliki odmor.
Tricom Šarića u 25. minuti Šibenka odlazi na+24 (47:71). Domaći su se nakratko probudili, ponajviše zahvaljujući Črnjeviću i P. Mariću, pa se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 59:73.
Zabok se nakon ulaza Marića uspio približiti na -10 (65:75) u 32. minuti utakmice. Nakratko se igralo koš za koš, a onda je Miković ušao u seriju od 5 koševa, nadovezao se tricom Širko, na semaforu je u 35. minuti stajalo 69:88 i sve dvojbe, ako ih je i bilo su riješene. Na kraju su oba trenera dala priliku mladim igračima.

U redovima Zaboka najefikasniji je bio Antonio Črnjević koji je postigao 18 koševa, čemu je pridružio 8 skokova. Eyassu Worku utakmicu je završio na 16 koševa, 5 skokova i 4 asistencij, a Patrik Jambrović pridružio je 11 koševa uz 8 skokova. Najefikasniji u redovima gostiju s 28 koševa bio je James Freeman, čemu je dodao i 4 asistencije, a njemu uz rame bio je Henrik Širko koji je postigao 26 koševa, uz 6 skokova i 7 asistencija. Milija Miković imao je double-double učinak od 17 koševa i 10 skokova. Odličan je bio i mladi Jure Pleadin koji je postigao 12 koševa, bez promašaja.

ZABOK - ŠIBENKA 77:99 (16:29, 20:25, 23:19, 18:26)
ZABOK: Martinko, Krajinović, Anzulović 2, G. Marić, Črnjević 18 (3-4), P. Marić 9 (0-1), Worku 16 (3-4), Maričević 10, Jambrović 11 (3-5), Antonić 3, Elčić 2. TRENER: Ivan Tomas
ŠIBENKA: Freeman 28 (4-4), Šarić 10 (1-2), Živković, Bašić 6, Solomun, Antić, Miković 17, Pleadin 12, Vlaić, Širko 26 (2-2), Jurković, Andabaka. TRENER: Dženan Rahimić