Rudar izgubio u nadoknadi nakon dvojbenog prekršaja

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Vojnić '95 1:2

• Florijan Videk   .JPG

Florijan Videk

Rudar DZ je u 22. kolu 4. NL središte skupina A dočekao Vojnić '95. Nakon dva uzastopna gostovanja u koja su uzeli jedan bod, ali ostavili bolji dojam od rezultata, nogometaši Rudara DZ su dočekali Vojnić '95', koji je krenuo sa zadnjeg mjesta, ali sve više se probija u nadi da može do opstanka. Ako uspije, bit će to na račun zagorskih klubova, pa je ovo bila i te kako važna utakmica. Rudar je igrački dobro krenuo u utakmicu, ali ne i realizatorski, pa su Dominik Cujzek i Mouhcine Rhadi prve dvije prilike promašili. S druge pak strane gosti u 16. minuti dolaze u vodstvo. Nakon nespretne obrane domaćina za 0:1 zabio je Mirko Brkić. Do odmora Rudar pokušava povratak, ima posjed, a gosti prijete kontrama i polukontrama. I u nastavak domaćin kreće po izjednačenje, ima više od igre, i u 63. minuti Jakov Videk zabija za 1:1. Domaćini se jako žale na sučeve odluke, jedan gol im je i poništen, a vrhunac stiže u nadoknadi kada je suđen slobodan udarac na 18 metara za goste. Domaćini jako protestiraju, ali sudac Denić ne mijenja odluku i Dominik Popovački iz tog slobodnjaka pogađa za konačnih 1:2. Iz domaćeg tabora još su nezadovoljniji nakon utakmice, jer su pregledali snimku i još su uvjereniji u nepostojanje prekršaja. Sve u svemu jako nervozna utakmica sa puno naboja i nervoznih situacija, u kojima se gosti bolje snalaze i odlaze još jedno mjesto više na ljestvici i grabe ka opstanku.