Rudar Dubrava Zabočka platio danak neiskustvu

4. NL – središte skupina A: 2. kolo: Blato – Rudar Dubrava Zabočka 3:2

U 2. kolu 4. NL središte skupina A Rudar DZ je gostovao kod Blata. Nakon vrlo dobre predstave na otvaranju sezone i boda protiv Tondacha, uslijedilo je prvo gostovanje. I prvo poluvrijeme pokazalo je da Rudar DZ može igrati zapaženu ulogu u ovoj ligi, no ovaj pita 45 minuta nije bilo dovoljno. Naime, u prvom dijelu gosti su dominirali, stvarali prilike i imali 0:2. Za vodstvo Rudara DZ taman na vrijeme zabio ja Mouhcine Rhadi u 18. minuti, a isti je igrač u 33. povisio na 0:2. NO, pored toga dva puta Dorijan Bakek, pa jednom Jakov Videk, Karlo Tisanić, pa ponovno Rhadi imali su vrlo izgledne prilike i mogli potopiti Blato. No, na odmor se otišlo sa 0:2, zapravo vrlo prihvatljivo za domaćine, koji su nastavak kreću sa čak 4 zamjene i vrlo brzo vraćaju se u utakmicu. Preuzeli su inicijativu, no povratku su pomogle i greške obrane gostiju, pa je tako Luka Tudjek u 52. minuti smanjio na 1:2, da bi Matija Jurišić u 58. izjednačio. No i nakon toga gosti su smogli snage da opet krenu u inicijativu i desetak minuta oni su bili bliži pobjedonosnom golu, a posebice u 83. minuti kada je Dominik Cujzek pogodio prečku. No, u 87. nakon još jedne greške obrane Lovro Čilić zabija za konačni i veliki preokret, za pobjedu Blata 3:2. Šteta za Rudar DZ koji je jako dobro krenuo u sezonu igrački, ali uz malo peha rezultat je izostao. No, ne smije se zaboraviti da je Rudar DZ i ovu utakmicu krenuo sa ček 7 igrača mlađih od 21 godinu, što je ogroman zalog za budućnost. U 3. kolu Rudar DZ u zagorskom derbiju očekuje Golubovec.

4. NL – središte skupina A, 2. kolo

BLATO – RUDAR DZ 3:2

SUCI: Bertol, Šegota, Čabraja

STRIJELCI: 0:1 Rhadi 18', 0:2 Rhadi 33', 1:2 Tudjek 52', 2:2 Jurišić 58', 3:2 Čilić 87'

BLATO: Turčić, Bednjanec (46' Brkić), Tonković (46' Mihaljević), Suden (81' Čulina), Elez (46' Tudjek), Kulašević (89' Penezić), Knežević (46' Kovačić), Jurišić, Čilić, Lipovac, Čagalj; trener. Mladen Muškovac

RUDAR DZ: Gelo, Topolovec (72' Martinić), T. Valaško, Pole, J. Videk, Krznar, Rhadi, Gregurić, Tisanić (46' K. Valaško), F. Videk (58' Cujzek), Bakek  ;trener: Mario Videk