Prvo ovosezonsko gostujuće slavlje Jesenja

Zaostala utakmica 10. kola II. HMNL-zapad, Rab - JESENJE 2:3 (2:1)

Malonogometaši Jesenja stigli su do svoje prve ovosezonske gostujuće pobjede u okviru II. HMNL-zapad. Na Rabu su u vrlo uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici slavili protiv istoimenog domaćina rezultatom 3:2.

Jesenje je bolje otvorilo utakmicu i već u 3. minuti povelo preko Matije Vidovića s 0:1. No, do kraja poluvremena preokret. Prvo je Marko Ivče u 8. minuti stvario vratio na početak, a onda je 19. minuti za 2:1 pogodio Ivan Gabriel Ključarić, pa se na "veliki odmor" otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
U 27. minuti po drugi puta pogotkom za 2:2 stvari na početak vraća Dino Pasariček. Kada se je već mislilo da će na Rabu biti podjela bodova, u samom finišu utakmice povratnik Denis Švaljek pogađa za 2:3 i tri vrijedna boda Jesenja, s kojima su se "zeleni" probili na šestu poziciju.

Nažalost nakon kraja utakmice dogodile su se ružne scene. Domaći nisu mogli prihvatiti poraz, pa je tako Andro Mlacović napao Matiju Vidovića, koji je instinktivno uzvratio na napad, pa u obojica isključena. Nakon toga je voditelj dvorane na Rabu, Damir Mlacović, nasrnuo na igrače Jesenje, no srećom situacija se smirila. Prethodno je Jesenje u 34. minuti ostalo i bez trenera Dine Kovača, koji je prema zapisniku vrijeđao protivničke igrače i suca.

No, važnije je od svega da se Jesenje vraća na pobjednički put. "Zeleni" su prošlu godinu završili pobjedom protiv Siscie 7:4, a sada su se nadovezali gostujućim slavljem na Rabu, pa vjerujemo da će proljetni dio prvenstva biti znatno uspješniji od jesenskog.

RAB - JESENJE 2:3 (2:1)
RAB: Školska sportska dvorana Rab, BEZ GLEDATELJA, SUCI: Stipe Lukin (Punat) i Mauricio Ušić (Muntić).
STRIJELCI: 0:1 Vidović 3', Ivče 15', Ključarić 19', Pasariček 27', Švaljek 40'.
RAB: Petrović, Mlacović, Španjol, Ivče, Dedić, Paljina, Vučetić, Subašić, Buza-Vidas, Ključarić, Kurelić. TRENER: Stjepan Boban

JESENJE: Jelovečki, Pasariček, Artić, Levak, Vidović, Jagušić, Pavić, Švaljek, Boronjek, Tušek, Petrović, Cvilko, Puljek. TRENER: Dino Kovač

CRVENI KARTONI: Kovač 34', Mlacović 40', Vidović 40'.