Prosuli vodstvo

4. NL – središte skupina A: 29. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Blato 2:2

U 29. kolu 4. NL središte skupina A, Rudar DZ je dočekao Blato. Gosti u borbi za opstanak sa Brezovicom, pa im je nužno trebala pobjeda. Rudar DZ je bolje krenuo, u otvaranju utakmice nakon ubacivanja Nikola Mutak je sa metra ili dva pogodio stativu. U 26. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Nakon jedne kontre Juraj Tumpić odigrava loptu za Sandra Vincelja, koji puca sa 16 metara. Lopta se na putu prema golu od nekoga odbija, mijenja smjer i vara Dominika Turčića na golu Blata za 1:0. Već u 33. minuti domaćini dolaze do 2:0. Ivan Batinić pucao je sa nekih 20 metara, Turčić je odbio loptu, a Mutak odbijanac pospremio u mrežu za 2:0. No, u 42. minuti Blato se vraća. Nakon ubacivanja na drugu stativu i udarca Fran Gelo na domaćem golu ne reagira najbolje, lopta mu dva puta ispada, što koristi Luka Knežević i smanjuje na 2:1. Pored toga gosti su zaprijetili i kod jednog ubacivanja, koje se na kraju pretvorilo u udarac, no lopta je pala na prečku. U otvaranju nastavak, već u 50. minuti Blato izjednačava. Sa 25 metara opalio je Borna Rebić, lopta se nezgodni odbila na nekih metar visine i od Gela odlazi u mrežu za 2:2. Nakon toga gosti pokušavaju do važna još dva boda iz prekida, domaćini se oslanjaju na kontre, no rezultat se više nije mijenjao. U zadnjem kolu Rudar DZ će u susjedni Zabok, na zagorski i zabočki derbi.