Prekinut crni niz poraza!

U 14. Kolu SuperSport druge NL Zagorec ugostio Jadran Poreč

U 14. kolu SuperSport Druge NL krapinski Zagorec na svom je terenu ugostio Jadran iz Poreča i nakon 90 minuta konačno upisao bod ( 1:1 ) nakon crnog niza od sedam poraza.

Posljednji bod datira još od 24. rujna ( 1:1 protiv Međimurja u Krapini ) a slast pobjede osjetio je još tamo davno 10. rujna ( 3:1 protiv Bjelovara ) i zato možemo kazati – Konačno!

Trener Petravić u ovom susretu opet nije mogao računati na kompletan sastav jer se na treningu ozlijedio Cetina ( ovo je ovom igraču čak četvrta utakmica u kojoj nije igrao ili zbog ozljeda ili zbog kartona, malo previše za tako iskusnog igrača, op.a. ), Majcenić je bio na klupi ( povreda koljena Matiju muči gotovo cijelu jesen, op.a ) dok je nedovoljno oporavljen ipak u igru ušao Braun koji je izdržao prvih 45 minuta. U takovom spletu okolnosti trener Petravić vuče pravi potez i u igru od prve minute ubacuje Karla Stiperskog, Luku Topolovca i Filipa Kovačića ( koji je uz Matiju Smrekara i Patrika Juga bio prvo ime susreta, op.a ) – trojac koji je u dosadašnjem tijeku prvenstva zajedno skupio 119 minuta. Ovaj trojac je zaista treneru Petraviću vratio njegovo povjerenje na način da su „ginuli“ za svaku loptu a uz to vrlo su dobro surađivali sa seniorima ekipe.

Od prve minute Zagorec je dobro ušao u susret i vršio pritisak prema vratima Pavlića da bi se takova igra isplatila već u 12. minuti. Landripet je probio lijevu stranu obrane gostiju i ubacio loptu na visinu od 12 metara gdje ju dočekuje i udarcem glavom loptu šalje neobranjivo u donji desni kut nemoćnog vratar Pavlića. Od tada gledamo još bolji Zagorec – borben, razigran – sa željom da poveća vodstvo. Bilo je prilika, možda i jedanaesterac nad Stiperskim koji sutkinja Bolić nije dosudila, ali se na odmor otišlo rezultatom iz 12. minute.

Na samom početku drugog poluvremena – 50. minuta – gosti dolaze do izjednačenja. Bila je to lijepa akcija veznog reda gostiju koja je u zicer gurnula Lepinjicu a on izlazi sam prema Bručiju, vara ga i lako postiže pogodak za izjednačenjem. Do kraja susreta i domaći i gosti imaju prilike odnosno poluprilike da dođu do pobjede ali na kraju sasvim realno Zagorec 1. Jadran Poreč 1.

Posljednji susret jesenske polusezone Zagorec igra u gostima protiv posljednjoplasirane momčadi lige Grobničana. Susret se igra u subotu, 26.11.2022. godine na stadionu u Čavlama – Mavrinci.

Zagorec – Jadran Poreč   1:1 (1:0)

KRAPINA Stadion ŠRC Podgora. Gledatelja: 100. Sutkinje: Sabina Bolić ( Zagreb ) 7, : Maja Petravić ( Zagreb ), Gordana Katušić ( Vrbovec ). Četvrti sudac: Jasmin Horvat ( Petrijanec ). Delegat: Tomica Margeta ( Požega ).

STRIJELCI: 1:0 Smrekar ( 12); 1:1 Lepinjica (50).

ZAGOREC: Bruči 7 -  Landripet 7; Braun 7 (46. Vinski 6,5 ) ; Matković  6,5– Jug 7; Stiperski 6,5 ( 55. Elijah 6 ); Kovačić 7; Chikola 6; Topolovec 6; - Bračević 6,5 ( 89. Brčić - ); Smrekar 7. Trener: Damir Petravić 7.

JADRAN POREČ: Pavlić 7 – Sumić 6,5; Mendiković 6,5; Srzentić 7 – Filipović 6; Siljan 6; D. Bernobić 6,5; Ivetić 6 ( 89. Zuliani - ); Žiković – ( 31. P. Bernobić 6 ) - Al Tharwan 6,5 – Lepinjica 7 . Trener:Dalibor Šuran 7. .

Žuti kartoni: Zagorec: - .

Jadran Poreč: Žiković (26); Mendiković (59); Lepinjica (72);Filipović (74) .

Igrač utakmice:  Matija Smrekar.

Igrači Zagorca nakon puna dva mjeseca konačno su osjetili što znači ne izgubiti utakmicu igravši bez pobjednika protiv Jadrana iz Poreča. Već u 12. minuti susreta Smrekar odlično koristi ubačaj Landripeta i dovodi Zagorec u vodstvo. Do kraja poluvremena bilo je  nekoliko prilika za domaćin što nisu iskoristili. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti i preko Lepinjice došli do izjednačenja . na kraju s obzirom na viđeno – najrealniji rezultat susreta svakom po bod.