Pregrada do finala zagorskog kupa

KUP NSKZŽ, POLUFINALE: Pregrada – Golubovec 1:1 (pen 3:2)

U polufinalu zagorskog nogometnog kupa sastali su se i županijski prvoligaš Pregrada i Golubovec, koji je pri vrhu 4. NL centar. U kupu favorita nema, kažemo često, gosti su možda došli sa malim utegom favorita, no očekivala se neizvjesna utakmica. Prvih 45 minuta je to i pokazalo. Pregradu je u vodstvo doveo Brna Krizmanić u 28. minuti, no devet minuta kasnije gosti su izborili kazneni udarac, pa je u 37. minuti s bijele točke za 1:1 zabio Martin Bobek. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku nije bilo golova, pa su o finalistu odlučivali udarci sa 11 metara. Krenuli su gosti, ali Martin Bobek koji je zabio za izjednačenje iz penala, ovaj puta nije uspio zabiti prvi penal. To je dalo prednost Pregradi, za koju su precizni bili Dejan Kolar, Luka Kantoci i Stjepko Brežnjak, dok nije zabio Zvonimir Vdović. Kod Golubovca su zabila Nikola i Matija Bobek, ali nisu Marko Kanceljak i Lovro Horvat Vuk, pa je Pregrada, bez da i izvodi peti udarac, prošla u finale, koje će se igrati 29. svibnja.