POVIJESNA POBJEDA: Zabok drugi puta u povijesti svladao Cibonu u gostima

Po drugi puta u povijesti Zabok je slavio u gostima kod Cibone. Prvi puta se to zbilo prije dvije godine i dva dana, a sinoć je Zabok slavio sa šest koševa viška (89:83). Domaći su ušli u utakmicu bez bolesnog Aranitovića, dok s druge strane Tomas nije mogao računati na Buljevića i Rebića.

Od početka se vidjelo da bi Zabok mogao do iznenađenja „pod tornjem“. Odlično su igrači Ivana Tomasa otvorili utakmicu, pa je tako u 7. minuti raspoloženi kapetan Črnjević položio za +8 (11:19). No slijedila je sjajna serija kapetana Cibone Radovčića od 12 koševa (tri trice), pa su domaći nakon prvih deset minuta ipak imali minimalnu prednost (23:22).

U 12. minuti Cibona je otišla na +7 (31:24) nakon što je Majcunić pogodio tricu pod prekršajem i realizirao dodatno slobodno bacanje. Redove Zaboka pokrenuo je Cinac koji tricom u 17. minuti dovodi Zabok u novo vodstvo (36:37), a i na „veliki odmor“ se otišlo s minimalnom prednošću Zaboka (46:47). Do poluvremena je Radovčić kod Cibone sakupio 18, a Majcunić 12 koševa, dok je u redovima Zaboka Cinac postigao 12, Črnjević 11, a Neal 10 koševa uz 4 asistencije.

Cibona je u 23. minuti stigla do +5 (52:47) nakon polaganja Perasović, no nakon toga su domaći počeli polako padati. Sjajnom igrom nastavio je Cinac, odličan je bio i Neal, a nakon što je u 30. minuti Šustić pogodio za +9 (60:69), akcije Zaboka bitno su narasle. I u zadnjih deset minuta Zabok je ušao s istom prednošću nakon što Cvitanović sa sirenom pogodi za 62:71.

Na ulasku u zadnju četvrtinu Neal prvi puta dovodi Zabok do dvoznamenakstog vodstva (62:73), a najvećih +13 (68:81) Zabok ima u 36. minuti nakon polaganja Cinca. Ipak u samoj završnici stvari su se malo zakomplicirale za Zabok. Prvo je dvije trice povezao Perasović, a nakon trice Majcunića 57 sekundi prije kraja Cibona se primaknula na samo četiri koša manjka (81:85). Tomas je pozvao minutu odmora, nakon koje Cinac položio uz dodatno slobodno bacanje za 81:88 i tu je priči bio kraj. Na kraju Cibona-Zabok 83:89, velika i važna pobjeda za momčad Ivana Tomasa.

Najefikasniji kod Zaboka bio je Dino Cinac koji je postigao 31 koš uz 5 skokova i 4 asistencije. Utakmicu sezone odigrao je kapetan Črnjević koji je postigao 19 koševa uz po 8 skokova i asistencija, a sjajan je bio i Nickolas Neal koji je postigao 20 koševa uz 6 skokova i 7 asistencija.

CIBONA – ZABOK 83:89 (23:22, 23:25, 16:24, 21:18)

CIBONA: Vuković 15 (1-1), Radovčić 22 (3-3), Perasović 23 (2-2), Jakić, Majcunić 21 (1-1), Crnogorac, Aranitović, Ferderber 2, Krizmanić, Kujundžić. TRENER: Dino Repeša

ZABOK: Sikirić, Neal 20 (1-1), Damjanić, Cinac 31 (3-7), Tomić, Šustić 2, Antonić, Savić 8, Črnjević 19 (1-2), Cvitanović 7 (2-4), Buljević. TRENER: Ivan Tomas