Poraz Zaboka u Zadru

Iako je u završnici poražen s 23 koša razlike (93:70) u utakmici 20. kola HT Premijer lige, Zabok je 35 minuta pružao vrlo dobar otpor Zadru, no na kraju je gostima ponestalo snage, pa je Zadar rutinski došao do uvjerljive pobjede. Put Zadra Zabočani su krenuli bez ozlijeđenog Tomasa, a pred utakmicu klub je sporazumnog raskinuo ugovor s Garrettom, što je otežalo posao treneru Kujundžiću.

Zabok je vrlo dobro otvorio utakmicu i odigrao odlično cijelo prvo poluvrijeme, ponajviše zahvaljujući napadački raspoloženom Buljeviću koji je poluvrijeme završio na 22 koša. U 5. minuti gosti nakon polaganja Perovića dolaze i do prvog vodstva (9:11), no Ramljak pokreće redove domaćih i u 7. minuti rezultat je 19:13, pa Kujundžić zove prvu minutu odmora za Zabok. Nakon minute odmora Zabok su tricama pokrenuli Buljević i Bond, a nakon ubačaja Perović Zabok je minutu i pol prije kraja prve četvrtine ponovno poveo (20:21). Ipak u samoj završnici Zadar prvu četvrtinu dobiva s četiri koša razlike (26:22).

Serijom do 5:0 domaći su na rubu dvoznamenkastog vodstva u 12. minuti (31:22). Zabok odgovora serijom od 12:0 uz dvije trice Buljevića, četiri koša Perovića i dva Bonda i u 14. minuti ponovno vodi (31:33). Na „veliki odmor“ ipak se otišlo s četiri koša viška razlike za Zadar (49:45). Buljević je u drugoj četvrtini postigao čak četiri trice.
Još jednom je Zabok uspio povesti u 24. minuti nakon polaganja Bonda (55:56), a onda su domaći polako počeli dizati razinu igre, osobito obrane. Ponajviše zahvaljujući Drežnjaku i Davisu Zadar je na kraju treće četvrtine prvi puta došao do dvoznamenkastog vodstva (67:56).

Antonić je tricom u 34. minuti uspio približiti Zabok na -6 (71:65), ali tu je polako priči bio kraj. Do 37. minute Zabok je držao pristojni zaostatak od 10 koševa (80:70), a onda je gostima ponestalo snage i do kraja nisu uspjeli postići ni jedan koš. S druge strane domaći su napravili seriju od 13:0 koju je tricom za konačnih 93:70 završio Klarica.
Domaće je s 22 koša predvodio Dario Drežnjak, dok je Juan Davis imao double-double učinak od 18 koševa i 11 skokova. Na rubu double-double učinka bio je i Marko Ramljak koji je upisao 16 koševa uz 9 skokova čemu je pridodao i 4 asistencije. U redovima Zaboka s 25 koševa najefikasniji je bio Lukša Buljević (trice 6/10), dok je Timothy Bond utakmica završio s 21 košem, 6 skokova i 7 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti. Marko Perović upisao je 11 koševa uz 6 skokova.

ZADAR – ZABOK 93:70 (26:22, 23:23, 18:11, 26:14)
ZADAR: dvorana „Krešimir Ćosić“, GLEDATELJA: 300, SUCI: Roglić, Mjeda i Bajramović.
ZADAR: Davis 18 (2-2), Jordano 7, Klarica 10 (2-2), Sikirić 2 (2-2), Žganec 8 (0-1), Čampara, Matulina, Njegovan, Lakić 6 (2-2), Drežnjak 22 (5-8), Božić 4, Ramljak 16 (3-6). TRENER: Daniel Jusup
ZABOK: Martinko 2, Tomić 2, Buljević 25 (1-1), Lukačić, Črnjević, Stipaničev 4, Perović 11 (1-2), Bond 21 (2-2), Antonić 3, Jacović. TRENER: Domagoj Kujundžić
SLOBODNA BACANJA: Zadar: 16/23 (69%); Zabok: 4/5 (80%)
DVICA: Zadar: 25/41 (60%); Zabok:18/49 (36%)
TRICA: Zadar: 9/23 (28%) (Drežnjak 3, Davis 2, Klarica 2, Jordano, Ramljak); Zabok: 10/29 (34%) (Buljević 6, Bond 3, Antonić).
SKOKOVI: Zadar: 53 (36+17) (Davis 11, Ramljak 9, Božić 8, Klarica 7, Žganec 5, Lakić 4, ...); Zabok: 36 (24+12) (Perović 6, Bond 6, Črnjević 5, Tomić 4, ...)
ASISTENCIJE: Zadar: 27 (Lakić 5, Božić 5, Žganec 4, Ramljak 4, ...); Zabok: 15 (Bond 7, Perović 3, ...)
VALORIZACIJA: Zadar: 119 (Davis 19, Ramljak 18, Božić 17, Klarica 15, Drežnjak 15, Žganec 14, Lakić 14, ...); Zabok: 67 (Buljević 22, Bond 13, ...).

IZJAVE TRENERA
Danijel Jusup, Zadar:“ Dosta smo se mučili. Prvo poluvrijeme smo primili 45, drugo 25. To je samo dokaz kako se bez obrane ne može igrati protiv nikoga. Kad smo se spustili u stav i počeli trčati bilo je puno lakše. Klarica uzima ozbiljnu minutažu i on je po meni za malo ozbiljnije role, dok ovi ostali mlađi igrači nisu još na tom nivou.

Domagoj Kujundžić, Zabok:“ Tri četvrtine smo igrali dobru utakmicu ali su se Zadrani tada adaptirali na našu zonu. Iznijeli su tada svoje najjače oružje, tranziciju, i mi smo na kraju, u posljednjih pet minuta raspali. Bili smo večeras i bez Luke Tomasa, jako važnog igrača u rotaciji. Slijedi nam Liga za ostanak i u potrazi smo za novim pojačanjem“.