Poraz za jesenski oproštaj od domaćih navijača

4. NL – središte skupina A: 14. kolo: Ivančica – Odra 0:4

U 14. kolu 4. NL središte, skupina A Ivančica je dočekala Odru. Sa zadnjeg mjesta, svaka je utakmica važna za Ivančicu i svaki bod. Ova je utakmica bila dodatno važna, jer je Odra bježala šest bodova, pa bi eventualna pobjeda tu razliku prepolovila. Ujedno bila je ovo zadnja utakmica Ivančice ove jeseni pred svojim navijačima, a to je bio možda i dodatan motiv.

Odra na odmor sa vodstvom

Nije se dugo čekalo na prvi udarac, no nije bio posebno opasan. Mario Šumiga je u napadu domaćina dobio loptu s desne strane i pucao sa 18 metara, ali u blok. Bila je to 3đ minuta. Već u 5. Martin Poštek je dobro donio jednu loptu u opasnu zonu, ostavio ju na 17 metara na udarac Šumigi. Ovaj puta lopta je prošla blok, ali brani Noa Majdek. Gosti su prvi udarac imali u 7. minuti. Kapetan Filip Luter je iz prve potegnuo sa 13 metara, nakon ubačaja s desne strane, ali lopta odlazi pored gola. Luter puca i u 11. minuti, iz okreta i iznenada sa 18 metara ali Luka Škvorc blokira.

Nakon malo zatišja, u 26. minuti opet prilika za domaćine. David Škvorc je uzeo jednu loptu na centru, dao desno za Dinu Ocvireka koji osvaja dosta prostora, ulazi u kazneni prostor i daje povratnu za Pošteka, čiji je udarac dosta slab, pa Majdek lagano hvata. U 29. minuti Lovro Hajdek puca slobodan udarac sa 25 metara, ali lopta odlazi preko gola.

No, opasno je bilo i pred domaćim golom u 33. minuti. Nakon ubacivanja s desne strane sam je na 7 metara ostao Luter, ali je loše zahvatio loptu glavom, pa ona odlazi do aut crte. Na drugoj strani u 34. minuti sa 30 metara preko gola puca Jurica Havoić. A onda 35. minuti Odra dolazi do vodstva. Odlično se u kaznenom prostoru snašao Maksym Shevchenko i zabio za 0:1. U 37. minuti puno bure na drugoj strani. Nakon udarca prema golu, lopta pogađa nekoga u ruku, no sudac  ne sudi ništa. A u 39. minuti Odra dolazi do 0:2. Opet je akcija išla po desnoj strani, uslijedilo je ubacivanje, opet ja sam ostao Luter, a ovaj puta glavom je precizan za 0:2. Sa tim se rezultatom odlazi na odmor. Iako je praktički igra bila podjednaka, Odra je iskoristila loše reakcije obrane domaćine i sa velikom prednošću otišla na odmor.

Još dva gola Odre

Nastavak otvara u 47. minuti Shevchenko udarcem sa 18 metara u blok, isto ponavlja Šumiga na drugoj strani u 48. minuti, da bi Luter u 49. minuti sjajno pucao sa 20 metara, no Matija Nuli fantastično brani. U 53. minuti novi pokušaj sa 25 metara gostuju. Ovaj puta pucao je Antonio Turković, ali pored gola. U 67. minuti meč lopta za Odru. Luter je opet ostavljen sam, ovaj puta na lijevoj strani, primio je loptu, ušao pred Nulija, ali u situaciji jedan na jedan, Nuli mu u zadnji čas doslovce uzima loptu iz nogu. Na drugoj strani u 68. minuti Hrvoje Haban puca u blok, da bi u 69. minuti Odra riješila pitanje pobjednika. I opet je Luter primio loptu nepokriven, pa mu nije bilo teško sa 12 metara poslati loptu u gol pored Nulija za 0:3.

Domaćini su pokušavali stići barem do jednog gola, no nije išlo. U 74. minuti Šumiga daje desno za Pošteka, koji iskosa puca sq 15 metara pored gola. Na drugoj strani u 80. minuti Tomislav Adžaga puca sa 25 metara preko gola. Točku na i postavlja Shevchenko u 89. minuti, nakon jedne kontre. Ušao je u kazneni prostor s desne strane i mirno pogodio za konačnih 0:4. Ocvirek je u zadnjim sekundama pucao iz slobodnjaka sa 20 metara, Majdek je obranio, izbio u korner koji nije niti izveden. Tako će Ivančica zadnji jesenski nastup kod Brezovice dočekati na posljednjem mjestu

Izjave: Robert Tukač, trener NK Ivančica: ''Bila je to naša najlošija utakmica na domaćem terenu ove sezone. Sve što smo dogovorili prije utakmice, ništa nismo ispoštovali na terenu, bez volje, zalaganja, htijenja i to je na kraju rezultat i pokazao. Čestitam Odri na zasluženoj pobjedi, a mi idemo zadnje kolu u Brezovicu i nadamo se boljoj utakmici, jer teško da može gore.''

Vlado Kasalo, trener NK Odra: ''Bila je to jedna dosta zahtjevna utakmica i za nas i za domaćina. Mislim da smo bili bolji i zasluženo pobijedili, a Ivančici želim da se nastavi boriti i osigura opstanak.''