Pobjeda Ponikvi u zanimljivoj utakmici

Ponikve su na svom travnjaku pobijedile Gaj u 29. kolu III. HNL-središte rezultatom 3:2

Ponikve su na svom travnjaku pobijedile Gaj u 29. kolu III. HNL-središte rezultatom 3:2. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica s pet golova, ali i 2 isključenja na samom kraju. Domaći su otvorili ranim pogotkom Kahline koji je preciznom, ali ne odveć jakom dijagonalom savladao Horvata za 1:0. Gaj se dosta brzo sabrao, prijetio uglavnom iz prekida, a onda je Šaban u 29. minuti postigao eurogol s 21-22 metra udaljenosti i vratio stvari na početak (1:1). Gaj u nastavku imao više od igre, Orlović je u 59. minuti skinuo težak udarac Kovačića, no dvije minute kasnije na drugoj strani Banovec koristi neodlučnost Sambola i zabija za 2:1.

U 82. minuti Azizi prebacuje gostujuću obranu i daje za Bartolića kojeg ruši Ščuric i sudac Slišković opravdano dosuđuje kazneni udarac. Sigurni realizator za 3:1 je Azizi. Inače fer i korektna utakmica zaiskrila se u 84. minuti nakon jednog faula na Kovačiću. Došlo je do gužve na centru, a crvene kartone su dobili Ščuric i Kahlina, dok je Kovačić kažnjen žutim kartonom. U 88. minuti stopostotnu šansu propušta Azizi, ali tu priči nije bio kraj. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je Haramustek ubacio s lijeve strane, a Šaban na drugoj stativi glavom pogodio za konačnih 3:2.