Pobjeda i poraz Straže

U samo tri dana dvije utakmice Straže

U samo tri dana Straža je odigrala čak dvije utakmice u 4. NL središte skupina A. Malo neuobičajeni ritam počeo je u srijedu kada je na rasporedu bilo redovno kolo i to četvrto po redu, a Straža je u njemu dočekala Sesvetski Kraljevec. U prvih 45 minuta bilo je 1:1 iako su oba gol postigli igrači domaćina. Naime, u 22. minuti Matija Biruš u 22. minuti. No, gosti su izjednačili u 27. minuti nakon autogola Luke Kantolića. U nastavaka, u 73. minuti još jedan autogol, ovaj puta Marija Barića, čime Straža dolazi do važne prednosti pred samu završnicu. Sva tri boda došla su na vidik u 78. minuti, kada je David Janžek zabio za 3:1. Ipak u samoj završnici, u 88. minuti gosti smanjuju preko Tomislava Jelića. No, vremena za potpuni povratak nema, pa Straža dolazi do druge domaće pobjede. Samo dva dana kasnije, u petak Straža je već odigrala i utakmicu 5. kola kod Prečkog. Na tu je utakmicu stigla sa dvije domaće pobjede, ali i dva poraza u gostima, pa je tinjala nada da se može i u gostima do kojeg boda. Prečko je pak dva dana prije slavilo kod Stubice i tražilo je put do ove pobjede i pohoda na što viši položaj na ljestvici. Već u 12. minuti Prečko je poveo, i to autogolom Gala Gajstera. Zanimljivo da je to bio treći autogol na Stražinim utakmicama u tri dana. U 35. minuti domaćini odlaze do poduplanog vodstva, nakon gola koji je zabo Gabrijel Pušić, pa se na odmor odlazi sa 2:0. No, Straža se vrlo brzo početkom nastavka vraća u igru. Ivan Firer u 49. minuti pogađa za 2:1. Ipak, 10 minuta kasnije Marko Jurčić zabija za 3:1, da bi svaku dvojbu otklonio također Jurčić u 69. minuti, kada je iz penala pogodio za 4:1. Filip Jaković je u 76. minuti zabio i za 5:1, a Niko Peček ipak u 79. minuti smanjuje na konačnih 5:2. Stražu sada u subotu čeka veliki zagorski derbi protiv Klanjca.

4. NL – središte skupina A, 4. kolo

STRAŽA – SESVETSKI KRALJEVEC 3:2 (1:1)

SUCI: Komorski, Peharec, Znika   GLEDATELJA: 30

STRIJELCI: 1:0 Biruš 22', 1:1 Kantolić 27' AG, 2:1 Barić 73' AG, 3:1 Janžek 78', 3:2 Jelić 88'

STRAŽA: N. Travnikar, Rafaj, Gajster, Firer, Kantolić (83' Križanec), T. Travnikar, Janžek, Vidiček, Mikša (46' Peček), G. Čuček, Biruš; trener: Robert Varjačić

SESVETSKI KRALJEVEC: Jurić-Bare, Pajvot, Čančar, Barić, Jelić, Zečević (71' Zeljko), Matijević, Obadić, Patrun (65' Jurić), Pavlović (46' Jug), Marić (80' Antunović); trener: Nikola Pustak

4. NL – središte skupina A, 5. kolo

PREČKO – STRAŽA 5:2 (2:0)

SUCI: Forko, Vrbanec, Grabić   GLEDATELJA: 30

STRIJELCI: 1:0 Gajster 6' AG, 2:0 Pušić 35', 2:1 Firer 49', 3:1 Jurčić 59', 4:1 Jurčić 69' 11m, 5:1 Jaković 76', 5:2 Peček 79'

PREČKO: Klanjčić, Kolak, Jaković, Omeragić, Baltić, Đurić (76' Bočvarov), Pušić (60' Grubišić), Stipić (69' Matić), Jurčić (76' Cho), Župan, Jakovljević (76' Jurić)

STRAŽA: N. Travnikar, Rafaj, G. Čuček, Gajster, Firer (86' Boršić), Kantolić (46' Križanec), T. Travnikar, Janžek (86' Bračun), Vidiček, Mikša (46' Peček), Biruš; trener: Robert Varjačić