Nikoli Špoljaru Dedek Kajbumščak

U KRAPINI ODRŽANO PRVO IZDANJE KAJBUMŠČAK TRAILA

U organizaciji Trkačkog kluba „Maraton“ iz Krapine održano je prvo izdanje Kajbumščak traila 2022. na koji se prijavilo 270 trkača iz Hrvatske i inozemstva da bi na start izašlo 242 trkača i trkačica.

Kajmbuščak trail imao je tri staze: najkraću od 9 kilometara ( Krap ), srednju od 17 kilometara ( Šumski gujdek ) i najdužu od 26 kilometara ( Dedek Kajbumščak ).

Najbrojnija je bila najkraća staza – 120 trkača – a nakon 46 minuta počeli su pristizati najbolji. Najbolje vrijeme, 46:12, i prvo mjesto osvojio je Karlo Dimec ( AK Rudolf Perešin ), tri minute kasnije u cilj je ušao, 49:24, Mitja Črnec da bi s vremenom 50:46 treće mjesto osvojio Marijan Cindrić ( Kav Zadar ).

U ženskoj konkurenciji prva je bila Petra Jenko, 59:17, iz AK Ormož. Drugo mjesto osvojila je Ema Filipović, 1:02:40, članica BK Maraton Biciklin  dok je treće mjesto osvojila Tara Gašić u vremenu 1:03:09.

Neznatno manje sudionika, 73, imala je utrka Šumski gujdek koju je najbrže otrčao Miran Cvet  ( 1:41:41  ) član KGT Papež-Scot. Na drugom mjestu bio je Jurica Škrlec, 1:58:04, član AK Zabok da bi treće mjesto zauzeo član AK Fit Robert Zemljić u vremenu 2:03:00.

U ženskoj konkurenciji od prvog do trećeg mjesta redoslijed je slijedeći: Andreja Ložnjak, 2:26:09, članica AK Fit/Freud's Runners, Jelena Bedeniković i Martina Štrkalj, 2:35:19, članica Pd Macan.

U najtežoj utrci – i po kilometraži i po konfiguraciji terena – trčalo je  49 trkača i trkačica a najbolje vrijeme i uvjerljiv pobjednik bio je Nikola Špoljar, član Army running team / AK Zabok, s vremenom 2:38:44. Drugo mjesto osvojio je Marko Herman, 3:06:54, član TTK Strka dok je treći bio Željko Kliček, 3:15:34, član AK Zabok.

U ženskoj konkurenciji pobjednica je Helena Gleđa, 3:28:46, članica AK Dubrovnik ( u ukupnom poretku 6. ). Iza nje su u cilj utrčale Ivana Širić, 3:48:10, članica Velebita i Branka Žokvić 4:02:02, članica Frued's Running.

Organizacija ovog zahtjevnog traila ( Ante Radak, direktor traila ) bila je na visokom nivou što je u svojoj izjavi i potvrdio Nikola Špoljar, pobjednik najteže staze: „Dojmovi utrke su odlični. Magu kazati da je staza izuzetno teška i da konačno i mi u Zagorju imamo tešku stazu za koju se baš moraš pomučiti da ju savladaš. Orijentacija na stazi je odlična a organizacija na visokom nivou. Meni je danas bio cilj da trčim ispod tri sata što sam i uspio te sam izuzetno zadovoljan“.