Na kraju priprema Zabok remizirao s ABA 2 ligašem Rogaškom

U ovoj utakmici vidjeli smo jedan borben, brz i agresivan Zabok, koji je pokazao da se može ravnopravno nositi i s momčadima koje su u vrhu slovenske košarke

Po završetku petodnevnih priprema u Termama Olimija, košarkaši Zaboka po običaju su na putu prema kući odigrali pripremnu utakmicu protiv ABA 2 ligaša Rogaške. Bila je to jedna iznimno zanimljiva utakmica u kojoj je Zabok u drugoj četvrtini imao u više navrata po deset koševa viška, da bi domaćin osam minuta prije kraja također imao dvoznamenkasto vodstvo (67:57). No, Zabočani su pokazali karakter, uspjeli su se vratiti u utakmicu i odigrati neriješeno (72:72) protiv iznimno kvalitetnog domaćina. Trener Tomas nije igrao na rezultat, već je priliku dao svim igračima, a svaki od njih uspio se upisati među strijelce. U ovoj utakmici vidjeli smo jedan borben, brz i agresivan Zabok, koji je pokazao da se može ravnopravno nositi i s momčadima koje su u vrhu slovenske košarke.

U redovima domaćina najviše je pokazao Lelić koji je zabio 20 koševa uz 8 skokova i 7 asistencija, a dvoznamenkast je bio i Fon koji je postigao 10 koševa. S 13 koševa Mandić je bio najefiksniji u redovima Zaboka, dok je Širko ubilježio 11 koševa.

ROGAŠKA - ZABOK 72:72 (13:13, 23:26, 24:18 ,12:15)

ROGAŠKA: Ferme, Vujasinović3, Božak 5, Dornik 4 (2-4), Čigoja 3 (1-2), Fon 10 (3-3), Durnik 8 (4-4), Lelić 20 (7-10), Miličević 5, Washington14 (8-12). TRENER: Damjan Novaković

ZABOK: Martinko 2 (2-2), Mandić 13, Anzulović 6, Lisica 9, Tomas 7 (4-6), Galić 5 (2-2), Balaško 4 (2-2), Ćutuk 4, Širko 11 (0-2), Tuđen 3, Lončar 3 (1-2), Jambrović 5 (1-2). TRENER: Ivan Tomas