Mladost Zabok slavila u zagorskom derbiju, Tondach do još jedne pobjede

4. NL – središte, skupina A, 29. kolo

Danas je odigrano sedam od osam utakmica 29. kolo 4. NL središte skupina A. Iako su sve utakmica trebale igrati u isto vrijeme, utakmica Odra – Golubovec ipak je prebačena za sutra. Danas je na rasporedu bio i jedan zagorski derbi. Klanjec je na vjerojatnom oproštaju od igrališta u Kumrovcu dočekao Mladost iz Zaboka. Slavili su gosti 1:0, a gol odluke zabio je Hrastinski već u 4. minuti. Ovog proljeća sjajan Tondach stigao je do još jedne pobjede i to protiv druge Brezovice. Utakmicu je riješio Frtalj iz kaznenog udarca u 84. minuti. Preostala dva zagorska predstavnika danas su poražena. Straža je izgubila kod kuće od Španskog 1:3, dok je Stubica poražena kod Blata. Bilo je 5:2 za domaćine. Novi prvak Dinamo (OO) sa 7:1 slavio je protiv Duge Rese 1929. i kolo prije kraja ima čak 11 bodova više od Brezovice. Prečko je treće sa 51 bodom, koliko ima i četvrti Tondach, koji je na proljeće uz Dinamo (OO) osovjio najviše bodova (33). Peti je Golubovec sa 48 bodova i utakmicom manje, a na šestom mjestu je Mladost Zabok sa 46 bodova. Stubica drži 11. mjesto sa 36 bodova, Straža je 13. sa 31, a Klanjec 14 sa 27 bodova. U posljednjem kolu ove sezone, 30., koje je na rasporedu u subotu 11. lipnja u 18 sati, na rasporedu je još jedan zagorski derbi. U Donjoj Stubici Stubica dočekuje Tondach. Domaće utakmice imaju Mladost Zabok protiv Odre i Golubovec protiv Prečkog, a u goste će Straža kod Poleta (SK) i Klanjec kod Duge Rese 1929. Na rasporedu je i derbi susret između prve dvije ekipe, Brezovica dočekuje Dinamo (OO). Zagreb je još domaćin Blatu, a Špansko čeka Slunj.