Mladost Marija Bistrica nanijela prvi poraz Ivančici

1. ŽNL 9. kolo: Mladost Marija Bistrica – Ivančica 2:0

U 9. kolu 1. zagorske nogometne lige derbi utakmica igrana je u Mariji Bistrici, gdje je Mladost dočekala vodeću Ivančicu. Ove su utakmice uvijek derbiji, bez obzira na stanje na ljestvici, jer je riječ o vječnom rivalitetu susjeda, no ovaj puta utakmica je stigla u vrijeme dobre forme i jednih i drugih. Mladost je nanizala 5 utakmica bez poraza zaredom, a Ivančica je stigla kao vodeća ekipa lige, bez poraza u svih 8 kola prije ovoga. No, svakoj seriji jedno dođe kraj, a Mladost je u nedjelju nastavila svoju i prekinula onu od Ivančice. Utakmica je riješena u samo dvije minute. U 18. minuti Jurica Ščuric izašao je iz svoje obrambene pozicije, povukao po desnoj strani i proigrao Darija Frajtaka. Ovaj vara na rubu kaznenog prostora jednog igrača, koji ga i ruši, no sudac Martin Turčin pušta prednost, lopta odlazi do Matije Čukmana, koji se okreće i dijagonalno pogađa desnu malu mrežicu Nulijeva gola za 1:0. Vrlo brzo Mladost je povećala vodstvo. U 20. minuti Kreber dosta dugo vuče loptu, ide s desne strane prema lijevoj, pa se vraća na desnu i kada je ugledao kvalitetno rješenje, daje loptu za A. Piska, koji prolazi kroz sredinu kraj dva igrača i po zemlji pogađa mrežu za 2:0. Tako je Mladost stigla do još jedne pobjede, podigla niz utakmica bez poraza na 6, a ipak ostala na 6. mjestu. No, sada za vodećim Rudarom zaostaje 4 boda, a u slijedećem kolu gostovat će kod treće Pregrade.