Lagana pobjeda Splita protiv Zaboka

Zabok nije uspio ozbiljnije parirati Splitu u utakmici 19 kola HT Premijer lige. Fizički znatno nadmoćniji gosti imali su veliki premoć u skoku, a uz to su imali 60% šuta za tricu i za dvicu, pa su lagano došli do pobjede od 33 koša viška (76:109).

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Nakon trice Shortera na ulasku u 6. minutu gosti su imali devet koševa viška (9:18) i natjerali su domaćeg stratega Kujundžića na prvu minutu odmora. No Zabok je ponajviše zahvaljujući raspoloženom Bondu, koji je postigao 12 koševa u prvoj četvrtini, pola minuta prije kraja prve četvrtine stigao na tri koša zaostatka (23:26). Poslije napadačkog skoka i ubačaja Sulivana gosti su na kraju prve četvrtine imali pet koševa viška (23:28).

Na nesreću domaćih Bond je na ulasku u 11. minutu morao izaći zbog tri prekršaja. Gosti su 13. minuti preko Nelsona prvi puta došli do dvoznamenkastog vodstva (26:36).  Sredinom druge polovice druge četvrtine razigrao se kod gostiju Shorter, zahvaljujući kojem su gosti na „veliki odmor“ otišli s 14 koševa viška (36:50). Domaće redove u drugoj četvrtini predvodio je odlični kapetan Črnjević koji se do poluvremena zaustavio na 12 koševa, dok je Shorter postigao poen više.

Tricom Mavre gosti su u 23. minuti došli na 19 koševa viška (36:55), da bi Runjić minutu kasnije s linije slobodnih bacanja doveo goste do 20 koševa viška (38:58). Novom tricom Mavrre i polaganjem Shortera iz kontre Split dolazi do +25 (38:63) i tjera Kujundžića na novu minutu odmora. S dvije uzastopne trice Shorter je u 26. minuti povisio prednost gostiju na 30 koševa viška (39:69) i riješio bilo kakve dvojbe oko pitanja pobjednika.

Tišma je atraktivnim zakucavanjem doveo goste do +39 (54:39) u 34. minuti, da bi nakon četiri uzastopna koša Šarića u 36. minuti Split došao na 40 koševa viška (60:100). Na kraju Zabok 76 Split 109.

Zabok je s 26 koševa i 3 asistencije predvodio Timothy Bond, dok je Marko Perović utakmicu završio na 17 koševa i 4 skoka. Antonio Črnjević pridružio je 12 koševa. Odličnu utakmicu odigrao je Shannon Shorter koji je zabio 25 koševa uz 90% šuta iz igre (trice 6/6) čemu je pridodao i 4 asistencije. Markel Sulivan upisao je 15 koševa uz 7 skokova, dok se Mate Kalajžić zaustavio na 13 koševa i 4 asistencije.

ZABOK – SPLIT 76:109 (23:28, 13:22,  13:33, 27:26)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Vulić, Gracin i Hordov.

ZABOK: Martinko, Stojanović 2 (2-2), Buljević 7 (2-2), Lukačić, Črnjević 12 (4-4), Stipaničev 3, Tomas 4, Perović 17 (7-8), Bond 26 (3-3), Antonić 2 (0-1), Garrett 3 (1-2), Jacović. TRENER: Domagoj Kujundžić

SPLIT: Sullivan 15 (3-3), Gizdavčić 4 (1-1), Kalajžić 13 (6-9), Tišma 10 (2-2), Shorter 25 (1-1), Jukić 6, Dubravčić 2, Nelson 7 (1-1), Mavra 11, Šarić 5 (3-3). TRENER: Srđan Subotić