Košarkaši Zaboka protiv Sonik Puntamike otvaraju treći krug HT Premijer lige

Košarkaši Zaboka u 23. kolu ili 1. kolu III. kruga danas u 18 sati u Zaboku dočekuju drugi zadarski klub, Sonik Puntamiku

Nakon sjajne pobjede na gostovanju kod Zadra (75:79) kod istoimenog lidera prvenstva u 22. kolu HT Premijer lige, košarkaši Zaboka u 23. kolu ili 1. kolu III. kruga danas u 18 sati u Zaboku dočekuju drugi zadarski klub, Sonik Puntamiku. Ova utakmica će se direktno prenositi na sportskom kanalu Arena sport 1. Zabok je prvi dio prvenstva završio na sedmom mjestu s omjerom 11-11, a Sonik Puntamika na petom mjestu uz omjer 12-10. Iako je druga zadarska momčad za dva mjesta na višoj poziciji u odnosu na Zabok, u oba dosadašnja ogleda ovih dvaju momčadi slavio je Zabok. Jesenas u Zaboku u sklopu 6. kola HT Premijer lige Zabočani su slavili rezultatom 88:76, a slično je bilo i 10. siječnja u Zadru kada je Zabok pobijedio rezultatom 75:64. Nakon što je Sonik Puntamika vodila nakon prve četvrtine 22:15, preostale tri četvrtine otišle su na stranu Zaboka, a pobjeda "žutih" ni u jendom trenutku nije dolazila u pitanje. Odličnu utakmicu odigrao je Antonio Črnjević s double-double učinkom od 23 koša i 10 skokova, Petar Marić upisao je 14, a Luka Tomas 13 koševa uz 6 skokova i 9 asistencija. Jedini dvoznamenkasti strijelac u redovima Sonik Puntamike bio je Tomislav Cvitković s 25 koševa, čemu je pridodao i 7 skokova. No nije Cvitković jedini od kojeg prijeti opasnost. Tu su i mladi talentirai Lovre Runjić i Mari Vručinić, te isskusni razigravači Jakov Vladović i Teo Petani. Obje momčadi igraju kvalitetnu košarku, te nas čeka jedno izuzetno zanimljiva utakmicu, koju nažalost nećete moći pratiti uživo, ali zato ju možete pogledati na kanalu Arena sport 1 u 18 sati.