Klanjec pobjedom osvojio jesenski naslov

1. ŽNL 13. kolo: Rudar DZ – Klanjec 0:2

U 13. kolu 1. zagorske lige derbi u Dubravi Zabočkoj. Domaći Rudar dočekao je vodeći Klanjec. Od trenutka kada su preuzeli vodstvo na ljestvici, prije par kola, ovo je baš u zadnjem jesenskom kolu bilo najveći izazov za Klanjec, koji je jesenski naslov trebao potvrditi na teškom terenu, kod Rudara. Domaćini su u prvom dijelu imali 3 vrlo izgledne prilike, a nisu zabili ni s 11 metara. Penal je Boronjeku sjajno obranio Žigman. S druge pak strane, Klanjec je nakon kornera u vodstvo u 17. minuti doveo Brlek i sa 0:1 otišlo se na odmor. U nastavku, već u 58. minuti Rudar je ostao s 10 igrača, nakon što je Martinić zbog preoštrog starta zaradio drugi žuti karton, a vrlo brzo i s 9 igrača, jer je u jednom startu i Capar zaradio drugi žuti karton. Kod tog starta domaćini su jako prosvjedovali, tvrdeći da se radilo o startu na loptu. No, već u 70. minuti Zrnc se našao pred Bajsićem, koji nakon što je izbio loptu ruši Zrnca te i on dobiva drugi žuti karton. Na gol odlazi Rhadi i fantastično brani udarac s 11 metara F. Petrišiću, koji i odbijenu loptu s 5 metara šalje preko gola. U 82. minuti nakon kontre koju je povukao Brlek, Kolar iz drugog pokušaja pogađa za 0:2. Do kraja je još bilo pokušaja, ali ne izglednijih šansi, pa Klanjec pobjedom 2:0 dolazi do teške pobjede, kojom osvaja jesenski naslov.