KAKVA TEKMA: Zabok nakon drame u Zagrebu ostao u igri za ostanak u Premijer ligi

Kakva drama u zagrebačkoj dvorani Trnsko. U 5. kolu Lige za ostanak HT Premijer lige snage su odmjerili Bosco i Zabok. Utakmica je bila uzbudljiva do zadnje sekunde, a Zabok je imao više prisebnosti i koncentracije i na kraju je slavio s 2 koša razlike. Imali su Zabočani pri kraju druge četvrtine i 17 koševa viška (41:58), no ipak su u i infarkt završnici morali iščupati pobjedu.

Krenulo je loše za Zabok. Nakon nekoliko olako izgubljenih lopti Bonda, domaći nakon nepune minute utakmice imaju vodstvo od 7:0. Zabok se vrlo brzo sabrao, odlično je otvorio Črnjević koji u 4. minuti dovodi Zabok do prvog vodstva (9:10). Ostatak četvrtine prošao je u izjednačenoj igri, Bosco je nakon prve četvrtine imao minimalno vodstvo (26:25), a s druge strane sjajni Črnjević nakon prvih deset minuta igre imao je na kontu 17 koševa sa stoposotnim učinkom iz igre.

Perović i Tomas pokrenuli su seriju Zaboka od 9:0 na ulasku u drugu četvrtinu i 13. minuti Zabok ima prvo opipljivo vodstvo (26:34). Raspoloženi Perović tricom u 16. minuti donosi Zaboku prvo dvoznamenkasto vodstvo (33:44). Krajem druge četvrtine Bond je konačno posložio "kockice u glavi" i tricom i sjajnim zakucavanjem doveo Zabok do +15 (41:56), da bi već u idućem napadu odlični Tomas s linije slobodnih bacanja povisio na najvećih +17 (41:58). Na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 43:58, nakon što je najbolji igrač domaćih, Luka Krajnović, položio sa sirenom.

Bez obzira na opipljivo vodstvo gostiju, znalo se da utakmica nije završena. Igrači Ivana Tomasa nedavno su "preokrenuli" Goricu koja je imala 19 koševa razlike i na kraju uvjerljivo slavili. Bosco se u 26. minuti nakon polaganja Luke Babića spustio na -9 (59:68), no raspoloženi Bond u 27. minuti ponovno donosi Zaboku opipljivo vodstvo od 14 koševa viška (59:73). Poslije dvije trice Krapića i jedne Petra Babića Bosco se minutu prije kraja treće četvrtine spustio na -6 (74:80), no važnu tricu tada postiže Tomas i Zabok u zadnju četvrtinu ulazi s 9 koševa viška (74:83).

Zabočani su tu prednost održavali do 33. minute (79:88), a onda je Bosco pokretljivom zonom i serijom od 11:0 u 38. minuti došao vodstva (90:88). Zabok preokreće tricom Buljevića (90:91), a nakon trice Glaspera i nove trice Buljevića minutu prije kraju na semaforu stoji 92:97. Samo 40 sekundi prije kraja Petar Babić pogađa tri slobodna bacanja za 95.97. Na drugoj strani Bond pogađa dva bacanja za 95:99. U idućem napadu suci dosuđuju koš i faul Črnjevića, a iznervirani kapetan gostiju dobiva i tehničku pogrešku. Krajnović pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 98:99. Luka Babić u idućem napadu radi prekršaj na Bondu koj hladnokrvno pogađa oba bacanja a 98:101. Samo 18 sekundi prije kraja Črnjević krade loptu Petru Babiću, a 13 sekundi prije kraja Luka Babić radi prekršaj na Buljeviću koji pogađa jedno slobodno bacanje (98:102). Šest sekundi prije kraja nakon promašaj trice Juriča, priskače Krajnović i zabija za 100:102. Samo četiri sekunde prije kraja Krapić radi osobnu na Buljeviću koji promašuje oba slobodna bacanja, loptu prihvaća Jurić, ali zabija se u Bonda i Zabok dolazi do važne pobjede u zaista infarktnoj završnici.

Najefikasniji kod Zaboka bio je Timothy Bond koji je zabio 23 koša, čemu je pridodao 6 skokova i 3 asistencije. Ponovno smo vidjeli odličnog Luku Tomasa koji se zaustavio na 22 koša, 5 skokova i 7 asistencija uz valorizaciju 30. Kapetan Črnjević odigrao je "kapetanski" i ostvario je double-double učinak od 19 koševa i 10 skokova. Vrlo važne trice postigao je Lukša Buljević koji je na kraju ubilježio 16 koševa uz 5 skokova, dok su Marko Perović i Robert Eugene Glasper postigli po 11 koševa s time da je Perović 6 puta uspješno skočio, a Glasper 5 puta asistirao. U redovima Bosca sjajan je bio Luka Krajnović koji je zabio 26 koševa bez promašaja iz igre, čemu je pridodao i 7 skokova i 8 asistencija. Odličan je bio i Marko Jurič koji je upisao 15 koševa uz 7 skokova i 4 asistencije, dok se iskusni Ante Krapić zaustavio na 14 koševa i 5 skokova.

Ovom pobjedom Zabok je još uvijek u igri za ostanak u elitnom košarkaškom društvu. Već u nedjelju u 18 sati Zabočane očekuje teško gostovanje u Velikoj Gorici kod Gorice.

BOSCO - ZABOK 100:102 (26:25, 17:33, 31:25, 26:19)

ZAGREB: SD Trnsko, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jurčević, Perlić i Meda.

BOSCO: Krajinović 26 (6-9), Matić 5 (3-4), Rukavina, Katura 4 (1-2), Šljivarić, P. Babić 13 (5-5), Primorac 10 (2-2), L. Babić 5, Hemphill 8 (0-1), Jurić 15, Krapić 14 (3-4). TRENER: Ivan Tomas

ZABOK: Martinko, Tomić, Buljević 16 (1-5), Stojanović, Črnjević 19 (5-5), Stipaničev, Tomas 22 (4-4), Borovčak, Perović 11 (3-3), Bond 23 (7-8), Antonić, Glasper 11. TRENER: Domagoj Kujndžić