Jedinstvo u završnici slomilo Mladost MB

KUP NSKZŽ-e 1. kolo: Jedinstvo – Mladost MB 2:0

Jučer je odigrano 1. kolo kupa NSKZŽ-e. Jedna od utakmica u kojoj su se sastala dva zagorska prvoligaša, igrala se u Svetom Križu Začretju, gdje je Jedinstvo dočekalo Mladost iz Marije Bistrice.

Kako to obično biva u kupu, koji se igra u tjednu, i jednima i drugima nedostajalo je po gotovo pola prve ekipe, no i bez Kunšteka, Mikinca, Dleska i još nekih igrača domaćini su imali status favorita, jer na kraju krajeva i Mladost je došla bez Matije i Jurice Čukmana, Andrije Piska, Tomurada i Belka. U prvih 45 minuta nije bilo golova, uz tek pokoji pokušaj i tek jedan udarac u okvir gola i to gostiju. U nastavku Jedinstvo je u zadnjih 15 minuta osiguralo 2. kolo.

U 74. minuti Matej Majsec se probio po lijevoj strani, pratio ga je Petar Posarić, ušli su zajedno u kazneni prostor, došlo je do blagog kontakta, Majsec pada, a sudac Miletić sudi kazneni udarac. Gosti razočarani odlukom, ali T. Junković je siguran sa 11 metara za 1-0. Gol je pao u 75. minuti. U 88. minuti Ciglenečki je pobjegao u kontru, jedan stoper gostiju, Ščuric ostao je u napadu, a Gregurić napadača domaćina nije stigao, pa Ciglenečki iskosa pogađa za konačnih 2:0.

Na kraju zaslužena pobjeda domaćina, koji su se i postavili kao favoriti, no Mladost je većim dijelom izgledala ravnopravno i sigurno će izvući benefite iz ovog susreta za nastavak natjecanja u 1. zagorskoj nogometnoj ligi. Jedinstvo će u 2. kolu kupa 22. rujna dočekati Golubovec.

Donosimo i sve rezultate i strijelce 1. kola Kupa NSKZŽ-e i parove 2. kola.