Jedinstvo ostvarilo uvjerljivu pobjedu u pripremnom ogledu u Radoboju

Seniorski nogomet se vratio u Radoboj

Nakon četiri godine seniorski nogomet se vratio u Radoboj. Seniorska momčad ovog kluba zamrznula je status, stasala je nova generacija mladih nogometaša i Radoboj će se od jeseni natjecati u II. ŽNL KZŽ, a prva službenu prvenstvenu utakmicu odigrat će protiv Desinića na svom travnjaku 29. kolovoza. Svaki početak je težak tako da je pred trenerom Pelinom dosta posla u pripremi ove momčadi za natjecanje. Prvi su pripremni ogled izgubili rezultatom 3:1 od Mladosti MB, a jučer su na svom travnjaku poraženi od ponajboljeg županijskog prvoligaša Jedinstva rezultatom 3:0. Gostujući strateg Šalković od početka je na travnjak poslao mlade snage, da bi u nastavku igrala nominalno prva momčad. Nakon prvog dijela utakmica rezultat je bio 0:1, a jedini strijelac bio je Ferček iz kaznenog udarca, nakon što je u kaznenom prostoru Radoboja srušen Žunar. U nastavku je svoju inicijativu Jedinstvo okrunilo s još dva pogotka. Prvo je u 82. minuti Kunštek iz slobodnog udarca s lijeve strane pogodio za 0:2, a onda je isti igrač dao odličnu loptu za Dleska koji je preciznom dijagonalom postavio konačnih 0:3. Imalo je Jedinstvo još nekoliko izglednih, no isto tako i domaćin je imao i svoje prilike, ali nije uspio postići počasni pogodak.

RADOBOJ - JEDINSTVO 0:3 (0:1)
RADOBOJ: igralište NK Radoboj, SUDAC: Gamilec.
STRIJELCI: 0:1 Ferček (11m) 40', 0:2 Kunštek 82', 0:3 Dlesk 90'.
RADOBOJ: Hrvoj, Cigula, Potočki, Habjanec, Rukav, Mikša, Gotlin, Topolovec, Fruk, Vragović, Tepuš. JOŠ SU IGRALI: Pernjek, Novak, Cerovec, Medved, Vuzem, Pospiš, Kukolja, Grobotek. TRENER: Šemnički

JEDINSTVO: Knezić, Kotarski, K. Piljek, Žunar, Habus, Ferček, Pernjek, L. Majsec, Kosalec, Vranješ, H

orvat. JOŠ SU IGRALI: Kunštek, Junković, M. Piljek, Dlesk, M. Majsec, Majcenić, Pavić, Sinković. TRENER:Šalković