Ivančica slavila u susjedskom derbiju

1. ŽNL 14. kolo: Ivančica – Oštrc 3:0

Konačno smo dočekali i dozvolu za službene nogometne aktivnosti na amaterskoj razini. Danas je tako startala i 1. zagorska nogometna liga, a već prvo proljetno kolo, odnosno 14. kolo aktualne sezone donijelo je i nekoliko vrlo zanimljivih utakmica. Jedna od takvih bila je i ona u Zlatar Bistrici, gdje je Ivančica dočekala Oštrc iz Zlatara. Riječ je o vječnom susjedskom derbiju, kojem je naravno ovaj puta nedostajala publika. No nije nedostajalo uzbuđenja. Bolje su se u teškim uvjetima snašli domaćini, koje je u 36. minuti u vodstvo doveo Mario Šumiga. U samoj završnici Ivančica je potvrdila pobjedu. U 83. minuti Luka Jurković je povisio na 2:0, dok je u 88. Šumiga svojim drugim golom postavio konačnih 3:0.