Ivančica i dalje na dnu

4. NL – središte skupina A: 9. kolo: Devetka – Ivančica 3:0

U 9. kolu 4. NL središte skupina A, Ivančica je gostovala kod Devetke.  U borbi za opstanak svaki bod bi bilo sjajan za Ivančicu, posebice na ovako teškim gostovanjima. No, krenulo je baš loše, već u 10. minuti, kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine. Lopta je pogodila nekoga od gostiju u ruku, a penal je signalizirao pomoćni sudac. Dominik Kiš je bio siguran i pogodio za 1:0. Nakon toga prilika za Ivančicu. Dino Ocvirek se probio po lijevom krilu, dolazi do peterca, možda je povratna lopta bila bolja opcija, no uslijedio je udarac, koji je Fran Terihaj obranio. U 36. minuti dobro odigrana akcija domaćina nakon kontre tri na dva i Kiš svojim drugim golom diže na 2:0. Sa tim se rezultatom odlazi na odmor. U 58. minuti na 3:0 povisio je Mario Hajdinjak. Hrvoje Haban je vraćao jednu loptu Matiju Nuliju, no kako je teren bi loš i natopljen, lopta je usporila, Nuli ju uklizavanjem odnosi, i loptu i igrača, ali ona odlazi do Hajdinjaka, koji je ušao dvije minute ranije i koji pogađa za konačnih 3:0. Bilježimo još jednu šansu i za goste, no lopta koju je nakon odbijanca prema golu poslao Martin Poštek stala je na gol crti u vodi. Tako Ivančica i dalje ostaje na samom dnu sa samo tri boda, koliko ima i Straža, a baš u 10. kolu na rasporedu je derbi začelja i zagorski derbi, u kojem Ivančica dočekuje Stražu.