Igor Tomljanović i Florian Šalec savršeno odradili WRC Croatia rally
Sjajan posao rally posade AK Zagorje Oroslavje na WRC spektaklu
Rally posada AK Zagorje Oroslavje, Igor Tomljanović/Florian Šalec uspješno je završila 4. izdanje WRC Croatia rallya. Tommljanović i Šalec oduševili su poznavatelje ovog sporta. U Renault Cliu odvozili su sjajan rally i na kraju završili na 50. mjestu od 68 posada, što je rezultat vrijedan pažnje.
-Ovo je iznad svih očekivanja. Bojao sam se da ne napravim neku grešku, no Igor i ja savršeno smo se „kliknuli“ već do prvog brzinca i sve je prošlo u najboljem redu. Ponosni smo i presretni. Prva dva brzinca smo bili vrlo oprezni, o onda smo se od trećeg brzinca opustili i počeli juriti – govori nam Florian Šalec.
Bio je to jedan iznimno zahtjevan i naporan tjedan, ali i tjedan koji će obojica pamtiti cijeli život. Nastupiti na WRC rally i uspješno ga završiti to je zadatak kojeg je teško izvršiti. Nakon prjiava u ponedjeljak cijeli utorak i srijedu proveli su u popisivanju staze, a pravo „ludilo“ je počelo u četvrtak kada je WRC Croatia rally i službeno počeo i trajalo je sve od nedjelje i završnice u Kumrovcu. Od utorka do nedjelje napravili su ukupno 4.000 kilometara, od čega 1.500 kilometara u trkačem autu. Spavali bi tek 3-4 sata, a onda praktički cijeli dan boravili u automobilu. Poprilično naporno, ali adrenalin i želja za uspjehom prevladali su sve.
U subotu su imali malih problema s amortizerom, ali to su brzo sanirali, ostatak vremena Renault Clio ih je savršeno slušao. Pomalo iznenađujuće najzahtjevniji im je bio kumrovečki dio rallya.
-Najteže nam je bilo u Kumrovcu i to u šumi. Na cesti je bilo lišća i blata, to su i Evans i Neuville imali problema, no mi smo odlično odradili i taj za nas najzahtjevniji dio utrke. WRC rally od vozača i suvozača zahtjeva maksimalan fizički i psihički, nije to za svakog vozača i suvozača. Sve čestitke Igoru i veliko hvala što mi je ukazao povjerenje koje sam opravdao – zadovoljan je Šalec.
Na trasi rallya imali su puno navijača, najviše naravno zadnjeg dana u Trakoščanu u Kumrovcu. Kada su na vozilu vidjeli naljepnicu AK Zagorje Oroslavje ljudi su „navijali iz petnih žila“. U Kumrovcu su se osjećali kao zvijezde, čak su dijelili i autograme. Zaslužili su to.
-Bio je to vikend za pamćenje za Floriana i mene. WRC smo završili onako kako smo planirali. Žestoki tempo, žestoki brzinci. Svakim danom smo vozili sve brže i brže i na kraju smo sretni i zadovoljni – riječi su Igora Tomljanovića.
-Rekao bi da smo savršeno odradili posao, bez greške, bez ikakvih oštećenja na automobilu. Prezadovoljan sam. Pun sam emocija, pamtit ću ovo cijeli život – završio je Šalec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ovaj zasitan doručak topi salo s trbuha i pokreće probavu u trenu
Upaljen meteoalarm: Zagorju prijete obilne oborine i olujan vjetar, ali i snijeg
Nestala je Anamarija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Nepravomoćna presuda: Mlada majka iz Zagorja doznala kaznu za ubojstvo novorođenčeta
'Zbogom, kapetane': U prometnoj nesreći poginuo vatrogasni zapovjednik (27)
NOVA TRAGEDIJA: Vozač poginuo, tri osobe odvezla Hitna
U tijeku velika potraga za muškarcem! Pronađeno je vozilo, sve službe su na terenu
Vozač pokušao pregaziti policajce! Osumnjičen je za pokušaj ubojstva
Novogodišnja poruka župana Kolara stanovnicima Krapinsko - zagorske županije
Zagorci, ne ignorirajte ovaj važan apel i poziv: Evo kada i gdje se trebate odazvati!
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
