Inkop u novu sezonu kreće s mladom ekipom
Zbog velikog broja odlazaka u klubu su morali posegnuti i za novim igračima, a prikupili su uglavnom mlade nade
Svi vjerujemo da će natjecanje u 1. zagorskoj ligi krenuti kako je i predviđeno. Klubovi su uglavnom krenuli s pripremama, pa tako i Inkop iz Poznanovca. Zanimljivo je bilo pratiti zadnje dvije sezone rezultate Inkopa. Pretprošle su sezone na polovici bili na zadnjem mjestu i kad su ih već mnogi otpisali, uz par pojačanja, povratak Lovre Mikinca na gol, uslijedilo je fantastično proljeće i brzi bijeg iz opasne zone. Odlično su nastavili i jesenski dio prošle sezone, dugo i vodili, a s par lošijih rezultata na kraju završili jesenski dio na 3. mjestu s 27 bodova, pet manje od Rudara M i jedan manje od Stubice. Znamo, proljeće je odnijela korona. A kakva su očekivanja za narednu sezonu provjerili smo s trenerom Alojzom Jakopcem, koji se na pitanje nasmijao.
- Teško je davati prognoze i očekivanja, iz razloga jer nam je praktički skoro cijela prva ekipa otišla - kaže u uvodu Jakopec i podsjeća da su već pred neodigrano proljeće klub napustili Filip Vukić (Jedinstvo), Kristijan Leljak i Filip Cvitanović (Croatia Hrastje), a njihov su put sada slijedili i Nikola Jakopec, Matija Šoprek i Ivica Oršolić, koji su svi pojačali Rudar iz Mihovljana. Također, Nenad Jakopec je odustao od seniora, a vrlo neizvjesno je što će biti s Denisom Novoselom, koji ima problema s ozljedom. Zbog tolikog broja odlazaka u klubu su morali posegnuti i za novim igračima, a prikupili su uglavnom mlade nade. Iz Zagorca Krapina je stigao Filip Tomurad, iz Ivančice Lovro Hajdek i Goran Mikulec, iz Tondacha Karlo Jagarčec i Kristijan Belanić, a iz Oštrca Marko Dumbović. - Sada zapravo imamo potpuno promijenjenu ekipu, i to jako, jako mladu ekipu i stoga nam je primarni cilj borba za sredinu ljestvice - dodaje dugogodišnji trener Jakopec. - Praktično gotovo 90 posto ekipe su dečki od 18 ili 19 godina i imaju priliku da se ''čeliče''. Zbog ove situacije nismo niti u povoljnim financijskim prilikama i zato se okrećemo mladima, uz namjeru da ih zadržimo, da stasaju, a vjerujemo da možemo biti u sredini ljestvice jer sljedeće sezone bi moglo dosta ekipa ispasti iz 1. zagorske lige, pa je potrebno biti što bliže sredini. – zaključio je Jakopec. Inače, s treninzima u Poznanovcu su počeli 11. srpnja, no utakmice još nisu igrali. Prvi vikend u kolovozu slijedi domaći turnir u Poznanovcu. Nakon toga dogovoreno je gostovanje kod Vatrogasca u Brezovi i za „generalku“ domaća utakmica protiv Golubovca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Vrućina još jača, evo kad stiže vrhunac toplinskog vala
Drama u Zagorju: Sjekirom razbijao po kući, a zatim napao policajca. Morali ga prisilno vezati
Zagorec podnio prijavu policiji: 'Nisam dobil kredit'
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
