I osma uzastopna utakmica bez poraza!

U 26. kolu II SuperSport nogometne lige Zagorec ugostio Sesvete

U 26. kolu Druge SuperSport nogometne lige krapinski Zagorec ugostio je do ove utakmice prvoplasiranu ekipu prvenstva Sesvete i nakon dobre igre oba sastava susret je završio bez pobjednika 2:2.

Oba trenera morali su započeti utakmicu bez jednog igrača prve postave – Vidak bez Krznarića ( ozljeda ga udaljila sa terena do kraja sezone ) i rac bez Kuqia ( žuti kartoni ).

Susret je počeo malom svečanošću jer je Andrej Landripet imao svoj 200 -ti nastup za Zagorec te je od predsjednika kluba Tomislava Pernjeka i direktora Ivana Bajcera dobio prigodan poklon da bi dugogodišnji kapetan Matija Smrekar svoju kapetansku vrpcu za ovu utakmicu prepustio svom zamjeniku Andreju Landripetu koji je poveo svoju ekipu na prekrasan teren u krapinskoj Podgori. Ova je utakmica, ipak, izazivala mali strah u navijačkom puku krapinskog kluba jer dolazio je lider prvenstva koji igra najefikasniji  nogomet i k tome ima izuzetno dobru obranu koja je u dosadašnjih 25 kola primila samo 19 pogodaka, ali istovremeno u navijačkom puku tinjala je nada da ipak Zagorec može nastaviti taj niz od sedam utakmica bez poraza.

Sve je počelo onako kako nije nitko od navijača nije želio – igrala se osma minuta a semafor je pokazivao Domaći 0. Gosti 2. Bio je to pravi „blitzkrieg“ gostiju. Igrala se treća minuta kada je jedan odbijanac u šesnaestercu Zagorca sam primio Vukasović i lako zakucao loptu u domaću mrežu. Pet minuta kasnije gotovo identična situacija sa jednom razlikom – ovoga puta mrežu je pogodio Kulenović.

Teško je bilo pogledati tribine jer lica domaćih navijača pokazivali su iznenađenje, tugu i strah od visokog poraza. No, tako nisu mislili domaći igrači koji su još jednom ovog proljeća pokazali da su igrači jakog karaktera, da ne priznaju poraz do posljednjeg sučevog zvižduka, odnosno da su ekipa koja diše kao jedan te da su dečki koji imaju m…..

Polako ali sigurno  nakon desete minute susreta preuzimaju igru te se nagovještaj pogotka najavljuje ok 15 . minute kada Kanceljak odlično izvodi slobodan udarac sa 20 metara ali ga Ilinčić neutralizira izbacivši loptu u korner da bi u 18. minuti Christian de Souza odličnim udarcem sa ruba šesnaesterca pogodio malu mrežicu lijevog kuta nemoćnog Ilinčića. Nakon tog pogotka bilo  je još nekoliko poluprilika ali se na odmor odlazi minimalnim vodstvom Sesveta.

U drugo poluvrijeme odlično ulazi Zagorec i u 53. minuti nakon udarca Kanceljaka kojeg blokira Kulenović lopta se odbija na 25 metara od gola gdje na nju natrčava Dunić i rezantnim udarcem pogađa mrežu nemoćnog Ilinčića.

Nakon toga gledamo laganu dominaciju Sesveta bez izrazitijih gol prilika da bi Zagorec u nekoliko kontri opasno ugrozio vrata gostiju ali se rezultat nije mijenjao te je na semaforu ostalo zapisano nakon devedesete minute Zagorec 2. Sesvete 2.

Ovim rezultatom i osmu utakmicu ( 5 pobjeda i tri remija ) uzastopce  Zagorec nije osjetio gorčinu poraza.

Gledajući cijelu utakmicu mogli bi kazati – svakom po bod – najrealnije.

Svoj slijedeći prvenstveni susret Zagorec igra, nedjelja 7.svibnja u 14,00 sati uz TV prijenos na Sportskoj televiziji, kod svog starog dužnika Mladosti iz Ždralova.

Zagorec – Sesvete   2:2 (1:2)

KRAPINA Stadion ŠRC Podgora. Gledatelja: 200. Sudac: Tihomir Pejin 8 ( Donji Miholjac ). Pomoćnici: Filip Đerđ ( Beli Manastir ), Marko Reljan ( Osijek ).. Četvrti sudac: Mario Stanić ( Dugo Selo ). Delegat: Marinko Puškarić ( Rijeka ).

STRIJELCI: 0:1 Vukasović 3'; 0:2 Kulenović 8'; 1:2 Christian 18'; 2:2 Dunić 53'

ZAGOREC: Bruči 7 -  Landripet 7; Cruce-Corcy 7, Čondrić 7, Orlović 7 – Harrison 7, Radić 7 ( 64. Bračević - ), Dunić 7,5 (88. Jug )– Christian 7,5 (88. Barišić - ), Kanceljak 7 (76. Stiperski - ), Smrekar 7. Trener: Perica Vidak 8.

SESVETE: Ilinčić 6 – Kulenović 7; Zorica 6 ( 57. Čuljak 6); Mijatović 6 (67. Opačić -); Laštro 6,5 – Topić 6 (57. Šuart ), Abramović 6; (57. Petrović 6,5); Brigić 6,5 (82. Kovačić - ); Mamadou 6; - Vukasović 7; Guja 7. Pomoćni trener: Mario Rac 6,5..

Žuti kartoni: Zagorec: Cruce – Corcy 63'. .

Sesvete: Mijatović 28'; Kulenović 41'; Laštro 69'..