Hoić euro golom donio bod!

U osmom kolu III. HNL Središte krapinski Zagorec gostovao je u Vrbovcu

U osmom kolu III. HNL Središte krapinski Zagorec gostovao je u Vrbovcu kod istoimene momčadi (ovo je izuzetno neugodno gostovanje za krapinski klub jer vrlo su rijetko odlazili iz Vrbovca s punim ili pola plijena, op.a.) i odigrao – prvi put u ovom prvenstvu – utakmicu bez pobjednika, 1:1.

U ovoj utakmici trener Milinović nije mogao računati na standardne Matiju Majcenića i Andreja Landripeta.
Samo otvaranje utakmice bilo je kao iz snova za domaćine – u 8. minuti dosuđen je slobodni udarac iskosa s desne strane. Slobodni udarac izveo je Ćosić ubacivši loptu na visinu od osam metara, gdje je između krapinskih stopera odlično skočio Domagoj Colarić i glavom loptu usmjerio u mrežu nemoćnog Bručija.

Igrače Zagorca nije jako šokiralo rano vodstvo domaćina te polako, ali sigurno preuzimaju igru i počinju igrati prepoznatljivu igru ove jeseni – brzo, agresivno, razigrano stvarajući prilike ili poluprilike pred golom domaćina.
No, 18. minuta donosi još jednu nepriliku Zagorcu. Naime, teško je ozlijedio koljeno odlični Petar Radoš te je morao napustiti igru, a umjesto njega je ušao Petar Bračević.

Nakon šoka – rano vodstvo domaćina i teška ozljeda Radoša – Zagorec se vraća u igru!  Takav pristup – nema predaje – donio je izjednačenje. Matej Hoić je u 35. minuti primio loptu na udaljenosti od dvadesetak metara i odlično pucao prema golu Zrinšćaka i postiže eurogol neobranjiv za domaćeg vratara. Sasvim zasluženo Zagorec dolazi do izjednačenja te se tim rezultatomodlazi na odmor.

U drugom poluvremenu dominirao je krapinski klub stvorivši nekoliko prilika koje na žalost nisu bile realizirane te je utakmica završila neriješeno Vrbovec 1. Zagorec 1. Krapinski klub je i nakon ovog kola lider prvenstva sa 19 osvojenih bodova uz 6 pobjeda, jednu neriješenu i jednu izgubljenu utakmicu uz 17 postignutih i 5 primljenih golova.
Već sutra - srijeda, 6.rujna, krapinski klub u devetom prvenstvenom kolu u 16 sati dočekuje Kurilovec.

VRBOVEC - ZAGOREC 1:1 (1:1)
VRBOVEC – Gradski stadion. Gledatelja: Suci: Vlatko Mlinarić, Emir Trklja, Željko Bučar Četvrti sudac: Davor Ješić
STRIJELCI: 1:0 D. Colarić ( 8 ); 1:1 Hoić ( 35 ).
VRBOVEC: Zrinšćak, Škaro, Ćosić, D. Colarić ( 80. J. Colarić ), Bubnjar ( 46. Slišković ), Tolić, Krizmanić, Tomas, Frigan, Lovrić, Nakić ( 79. Trošić ). Trener: Dražen Biškup.
ZAGOREC: Bruči - Grgić, Vučemilović-Franjić, Braun, A. Majcenić, Mlinarić, Radoš (od 18. Bračević), Aščić (od 84. Mohenski), Strabić, Smrekar, Hoić. Trener: Damir Milinović.