Golubovec pobjedom izbio na vrh

4. NL – središte skupina A: 2. kolo: Golubovec – Zagreb 2:0

U 2. kolu 4. NL središte skupina A Golubovec je i drugi puta zaredom imao domaći ogled. Nakon sjajne pobjede u derbiju protiv Brezovice, ni u drugom kolu pred Golubovčanima nije bio nimalo lak zadatak, jer je u goste stigao Zagreb. No, bila je to prava rapsodija u Novom Golubovcu, koji je odigrao sjajnu utakmicu, stigao do pobjede 2:0, a rezultat zapravo niti ne odražava ono što se događalo na terenu, jer je Zagreb mogao još više stradati. Nije dugo prošlo do vodstva domaćina. U 16. minuti lopta je krenula iz obrane domaćina na Dubravka Vujicu, koji bježi obran Zagreba i pored golmana Hrvoja Bukovskog u desni kut pogađa za 1:0. Golubovec nastavlja i nakon gola sa dobrom igrom i u 45. minuti dolazi do 2:0. Nakon dobre akcije lopta je došla do Vujice, koji sjajno između stopera u šansu gura Darija Bobeka, koji pak u naletu desnom vanjskom pogađa za 2:0. Vrlo brzo u nastavku moglo je već biti 3:0. Vujica je srušen u kaznenom prostoru i to je penal za domaćine. U 48. minuti izvodi ga sam Vujica, no Bukovski brani. Nakon toga još loših vijesti za Zagreba. U samo 4 minute Ian Regvar zaradio je dva žuta kartona i isključenje. Prvo je ''požurio'' u 59. minuti zbog prigovora sucu, da bi u 63. minuti zbog udaranja laktom u glavu u duelu, dobio i drugi žuti karton, pa je Zagreb nastavio sa 10 igrača. To je samo još dodatno povećalo dominaciju domaćina, koji u 74. minuti imaju opet priliku zabiti sa 11 metara. Ovaj puta srušen je D. Bobek, a izvođač je opet Vujica. Ali i pobjednik je opet Bukovski koji i drugi puta brani udarac Vujici. Nakon toga Golubovec je imao još nekoliko vrlo izglednih prigoda, no mreže se više nisu tresle. Pobjeda 2:0, a dojam još bolji od rezultata. I kao mala nagrada prvo mjesto na ljestvici i to kao jedina ekipa sa obje pobjede na startu. Zadovoljstvo nije skrivao ni trener Tomislav Škudar: ''Čestitam svojim dečkima na odličnoj, fenomenalnoj igri i apsolutno zasluženoj pobjedi protiv jednog jakog Zagreba. Odigrali smo savršenu utakmicu, igrači su dali maksimum i više, taktički izvanredno, Zagreb nam nije stvorio niti jednu priliku. Mi smo uz dva gola promašili i dva kaznena udarca i imali još 5-6 prilika, koje nismo iskoristili. Jako sam ponosan na svoju ekipu i nadam se da ćemo nastaviti ovako jako i hrabro i boriti se za sam vrh. Čestitam gostima na fer i korektnoj borbi i želim sreću dalje u prvenstvu.'' – rekao je Škudar, kojega sada sa ekipom očekuje zagorski derbi kod Rudara DZ.