Golubovec krenuo uvjerljivo, pa čupao pobjedu

4. NL – središte skupina A: 26. kolo: Golubovec – Duga Resa 1929. 3:2

U 26. kolu 4. NL središte – skupina A Golubovec je dočekao Dugu Resu 1929. Nakon velike pobjede u zagorskom derbiju kod Mladosti iz Zaboka, koja bi trebala označiti kraj krize rezultata, nadaju se u Novom Golubovcu, protiv ekipe sa dna ljestvice (Duga Resa je na predzadnjem mjestu sa 10 bodova zaostatka pred Klanjcem, koji je mjesto ispred), očekivala se samo pobjeda. I krenulo je sve po planu za domaćine, koji su po sad već običaju imali problema sa kadrom, pa je u zapisniku bilo 13 igrača, ali dvojka na klupi više za ukras, jer ni Mutak ni golman P. Risek nisu ulazili. Uz hrpu ozlijeđenih nije bilo ni kartoniranog Roberta Kuharića. Krenulo je izvrsno za domaćine, vodstvom već u 5. minuti. Pogriješio je golman gostiju Luka Demirović, koji je dodavao jednu loptu kroz sredinu, presjekao ju je Nikola Bobek, dao za Dubravka Vujicu, koji lagano zabija za 1:0. U 20. minuti slična greška Demirovića, ovaj puta do lopte dolazi Dario Bobek, daje za Matiju Bobeka koji pogađa za 2:0. Akciju za treći gol u 31. minuti poveo je Mat. Bobek, koji vara dvojicu i daje za Vujicu, koji sam izbija pred Demirovića i pogađa za 3:0, rezultat, kojim se otišlo na odmor. No, u nastavku pad domaćine i skoro potpuni povratak gostiju. Već u 47. minuti kazneni udarac za goste. Kruno Kuharić bio je neoprezan u vlastitom kaznenom prostoru, izgubio jednu loptu, pa još skrivio i penal, koji u 3:1 pretvara Marko Belavić. Nakon toga Golubovec može riješiti utakmicu. Ali Mat. Bobek promašuje prazan gol, a Demirović brani D. Bobeku udarac, kada je ovaj izašao sam na njega. U 64. minuti nakon ubacivanja pred gol domaćina, rukom igra D. Bobek i to je novi kazneni udarac za goste, koji opet Belavić pretvara u 3:2. Ipak do kraja Golubovec je sačuvao pobjedu, kojom se vratio na treće mjesto ljestvice.

4. NL – središte skupina A, 26. kolo

GOLUBOVEC – DUGA RESA 1929. 3:2 (3:0)

SUCI: Novak, Jurišić, Grabić

STRIJELCI: 1:0 Vujica 5', 2:0 Mat. Bobek 20', 3:0 Vujica 31', 3:1 Belavić 47' 11m, 3:2 Belavić 64' 11m

GOLUBOVEC: Škvorc, Mat. Bobek, I. Risek, K. Kuharić, Vujica, N. Bobek, D. Bobek, B. Leško, Sokolić, Kogoj, Vukić; trener: Tomislav Škudar

DUGA RESA 1929.: Demirović, Marinić, Mance (46' Lesić), Brbot, Vrbanić, Belavić, Legek (46' Palajsa), Babić (46' Polović), Halavanić, Strgar, Grubešić (46' Boljar); trener: Miljenko Štajduhar