Golubovec do boda

4. NL – središte skupina A: 7. kolo: Sesvetski Kraljevec – Golubovec 3:3

Vodeći Golubovec je u 7. kolu 4. NL središte Skupina A gostovao u Sesvetskom Kraljevcu. Nakon pet pobjeda, kolo prije stigao je i prvi remi, ali Golubovec je na ovo gostovanje stigao bez poraza. No, stigao je i bez ozlijeđenog Darija Bobeka, od prije i Martina Bobeka, ali i sa Dubravkom Vujicom na klupi. No, krenulo je fantastično za goste. Na umjetnoj travi domaćini često igraju i sa golmanom, no već u 1. minuti Ivan Jurić-Bare griješi, što koristi Patrik Sokolić i šokira domaćine, a Golubovcu osigurava rano vodstvo. No, nakon početnog šoka, domaćin se vraća, a Golubovec ima problema sa prilagodbom na umjetnu travu, pa nakon kornera u 19. minuti Matej Patrun poravnava na 1:1. Golubovec se polako diže, ali u 35. minuti polukontra domaćina i Patrun svojim drugim golom dovodi domaćine u vodstvo i to nakon što lopta jedva prolazi između dva igrača i golmana Filipa Škvorca. No, do odmora Golubovec se još malo diže i u 41. minuti Matija Bobek dobiva jednu dubinsku loptu, daje povratnu za Sokolića, koji svojim drugim golom postavlja 2:2. U nastavku utakmica se potpuno otvara, i jedni i drugi žele sva tri boda. U 64. minuti nakon pada jednog igrača domaćina u kaznenom prostoru, kada je išao jedan na jedan na Branimira Leška, sudac Nikola Kožar pokazuje na bijelu točku, sa koje je precizan Stipe Marić za 3:2. No, Golubovec se ne predaje, te u 76. minuti Kristijan Kresonja pokušava prebaciti jednog igrača, kojega lopta u kaznenom prostoru pogađa u ruku, pa Kožar sudi još jedan penal. Siguran je Sokolić za svoj hat-trick i konačnih 3:3. Do kraja i jedni i drugi su mogli do sva tri boda. Prvo je za goste vrlo dobru priliku imao Ivan Risek, a u samoj završnici, u zadnjem napadu Škvorc dva puta sjajno reagira i spašava bod Golubovcu, koji je tako i dalje neporažen i osmo kolo će dočekati na vodećoj poziciji. Vujica je ušao u zadnjih 1 minuta, pa se u Golubovcu nadaju da će se što prije kompletirati, možda već i u 8. kolu u kojem dočekuju Prečko.

4. NL – središte skupina A, 7. kolo

SESVETSKI KRALJEVEC – GOLUBOVEC 3:3 (2:2)

SUCI: Kožar, Veseljak, Filko      GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Sokolić 1', 1:1 Patrun 19', 2:1 Patrun 35', 2:2 Sokolić 41', 3:2 Marić 64' 11m, Sokolić 76' 11m

SESVETSKI KRALJEVEC: Jurić-Bare, Čančar, Barić, Baković, Vavra, Jug (75' Zeljko), Matijević, Jelić, Obadić, Patrun, Marić; trener: Nikola Pustak

GOLUBOVEC: Škvorc, Horvat Vuk, Mat. Bobek, I. Risek, Poslon, Kostanjevec (80' Vujica), N. Bobek, A. Risek (51' Kuharić), B. Leško, Sokolić, Vukić (68' Kresonja); trener. Tomislav Škudar