Golubovcu bod protiv Španskog

4. NL – središte skupina A: 6. kolo: Golubovec – Špansko 0:0

Vodeći Golubovec je u 6. kolu 4. NL središte Skupina A dočekao Špansko. Pet pobjeda u pet kola svakako je sjajan poticaj za dalje, ali i s druge strane donosi pritisak vodeće ekipe, koju svi žele dobiti, a Špansko je u nekim utakmicama pokazalo da može, i sa 4. mjesta stiglo je na ovaj derbi. Bila je to čvrsta i tvrda utakmica u kojoj su i jedni i drugi imali svoje šanse, no nisu zabili. Ono što nikako nije dobro za Golubovec je rani izlazak Darija Bobeka, već u 15. minuti zbog ozljede, a igru je prerano, u 58. minuti napustio i Dubravko Vujica, kojemu je ovo prva utakmice ove sezone u prvenstvu u kojoj nije zabio gol. No, sa šest golova i dalje predvodi listu strijelaca. Isto tako Golubovec i dalje drži prvo mjesto bez poraza na vrhu, prednost pred Tondachom je tri boda. Iako je Špansko bilo to, koje je imalo malo izraženije šanse, zapravo je 0:0 najrealniji rezultat. Golubovec se prije svega nada da ozljede neće opet krojiti sastav, kako je to bilo nažalost u proljetnom dijelu prošle sezone. Sada se već okreću novo ispitu, u 7. kolu kada će Golubovec gostovati u Sesvetskom Kraljevcu. Utakmica se igra u subotu.