Gaj ''skratio'' Jarun za dva važna boda

3. HNL – središte 30. kolo: Gaj Mače – Jarun 1:1

U 30. kolu 3. HNL središte Gaj je u Maču dočekao Jarun. Riječ je o vodećoj momčadi 3. HNL središte, a Gaj je već puno puta dokazao da sa najboljima pruža obično odlične partije. Jarun je u ovu utakmicu ušao sa 5 bodova prednosti, pred Trnjem, koje je u isto vrijeme igralo doma protiv HAŠK-a koji se bori za opstanak. Dakle, gostima utakmica puno važnije, što je moglo ostaviti veći pritisak od igrača Gaja. U prvih 45 minuta Gaj je bio bolji na terenu i u 44. minuti Haramustek je prekrasnim golom sa 20 metara iskosa s desne strane doveo domaćine u vodstvo. No, nakon toga minuta nesmotrenosti u obrani, koju je iskoristio Vragolović i nakon solo prodora sa 15 metara izjednačio. U nastavku smo vidjeli puno manje od nogometa, praktički bez izrazitih prilika, pa je utakmica završila 1:1, što je svakako manje nego su se gosti nadali, no i dalje imaju prednost od 3 boda pred Trnjem.

3.HNL – središte, 30. kolo

GAJ MAČE – JARUN 1:1

SUCI: Jerbić, Zobenica, Mihalj

STRIJELCI: 1:0 Haramustek 43', 1:1 Vragolović 45'

GAJ MAČE: Bobinec, Kovačić (80' Krznar), Krpanec, Sambol, Iskrić (89' Bajsić), Haramustek, Šaban, Rihtar, Maloča, Benčić, Postonjski, trener: Vladimir Tuweg

JARUN: Spudić, Blaževski, Jugović, Baraban, Diarrassouba (46' Tomšić), Vrbanić, Proleta, Vragolović, Šoša, Ačkar (46' Radoš), Špišić (69' Mislimi); trener. Denis Bezer

Trnje slavilo protiv HAŠK-a i stiglo na tri boda razlike

Istovremeno kad i Gaj igralo je i drugoplasirano Trnje koje ganja Jarun. Trnje je dočekalo HAŠK 1903. i slavilo sa 4:0. Tako je sada Trnje stiglo na tri boda od Jaruna, s tim da Jarun ima obje pobjede ove sezone u međusobnim susretima. Nakon kompletiranog 30. kola Zagorec KR je na 4. mjestu sa 51 bodom, a Gaj drži 8. mjesto sa 41 bodom. 31. kolo na rasporedu je već u srijedu. Zagorec u Krapini dočekuje Kurilovec, a Gaj gostuje kod Trešnjevke. Donosimo sve rezultate 30. kola, strijelce i aktualnu ljestvicu.

Vremenski uvjeti u većem dijelu zemlje povoljni su za vožnju. Zastoji su povremeno mogući na dionicama gdje traju radovi. Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama. A1 Zagreb-Split-Ploče: -do 30. lipnja između...