Gaj do treće proljetne pobjede, Zagorec poražen u Petrinji

Danas je odigrano 8 od 9 utakmica 19. kola 3. HNL središte, a oba zagorska predstavnika bila su na gostovanjima. Uspješniji je bio Gaj koji je slavio u Maksimiru sa 2:1 i stigao do treće uzastopne proljetne pobjede. Domaćine je u 2. minuti u vodstvo doveo Dujmović, no već do odmora Haj je preko Šabana izjednačio. U 40. minuti Šaban je zabio iz kaznenog udarca, a u 44. je postavio konačnih 2:1. Nažalost, Zagorec je doživio poraz u Petrinji kod Mladosti, koja je slavila sa 2:1. Marović je domaćine doveo u vodstvo u 6. minuti, Korečić je povisio na 2:0 u 28., a u nastavku je Smrekar smanjio za konačnih 2:1 u 69. minuti. Ovim rezultatima Gaj je preskočio Zagorec na 4. mjesto. I jedni i drugi imaju po 32 boda, ali Gaj bolju gol razliku. U ostalim današnjim utakmicama vodeći Kurilovec je sa 2:1 pobijedio Segestu, dok je drugi Jarun odigrao 2:2 protiv Španskog. Dugo Selo i Lučko igrali su 0:0, Bistra je u gostima pobijedila Vrapče 3:2, Karlovac je bio uvjerljiv sa 5:0 protiv Trešnjevke, a zadnji Vrbovec je sa 4:1 u gostima pobijedio predzadnji HAŠK 1919. Sutra igraju Trnje i Ponikve. Kurilovec vodi s 45 bodova, tri više od Jaruna, dok na 3. mjestu Trnje ima 36 bodova i utakmicu manje. Donosimo sve današnje rezultate i strijelce i trenutnu ljestvicu.