Furnir bolji od Zaboka

Bila je to do kraja zanimljiva utakmica u kojoj su domaći imali više prisebnosti i na kraju su zasluženo slavili

Košarkaši Furnira pobijedili su nakon 128 dana na svom parketu i to protiv Zaboka rezultatom 79:75 u 28. kolu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske. Bila je to do kraja zanimljiva utakmica u kojoj su domaći imali više prisebnosti i na kraju su zasluženo slavili.

Zabok je odlični otvorio utakmicu i već u 4. minuti nakon trice Marića stigao do dvoznamenkastog vodstva (2:13). Od trinaest koša Zaboka, Marić je do tada upisao devet. I ostatak četvrtine protekao je u boljoj igri Zaboka, a nakon prvih deset minuta Zabok je imao 14 koševa viška (12:26).
Domaći na krilima Isabella i Pandurića rade seriju od 7:0 i spuštaju se na sedam koševa manjka (19:26). Dvominutni zabočki "post" tricom prekida Anzulović (19:29). Do polovice druge četvrtine Zabok je održavao 7-8 koševa razlike, da bi se Furnir nakon zakucavanja Smolića spusti na samo -3 (32:35) u 17. minuti utakmice. Trener Tomas tada u igru ponovno uvodi Marića koji mu uzvraća serijom od 5:0 za 34:40, no u posljednjim trenutcima druge četvrtine tricu stavlja i Pandurić, pa sa na "veliki odmor" odlazi rezultatom 37:40. Petar Marić je do poluvremena već ubacio 16 koševa uz samo jedan promašaj iz igre.
Treću četvrtinu Furnir otvara tricom Majića i ubačajem Isabella uz dodatno slobodno bacane i prelazi u vodstvo (43:40). Zabok je do sredine treće četvrtine držao kakvu takvu ravnotežu, no zahvaljujući raspoloženom Isabellu (12 koševa trećoj četvrtini) i Jerkovića Dubrava u zadnjih deset minuta ulazi s osam koševa viška.
Nakon polaganja Jerkovića u 33. minuti domaćin prvi puta ima dvoznamenkasto vodstvo. Domaći sve do 38. minute imaju 9 koševa viška (74:65), a onda polaže Worku, pa tricu postiže Marić i Zabok dolazi na samo četiri koša manjka (74:70). Samo 18 sekundi prije kraja utakmica Jambrović pogađa oba bacanja za 77:75, a potom Perić griješi u izvođenju, Zabok ima priliku za dobar napad, no Jambrović neshvatljivo ulazi u težak pas prema Črnjeviću kojeg osujećuje Isabell pa je Worku 8 sekundi prije kraja prisiljen napraviti prekršaj na njemu, a ovaj pogađa oba bacanja za konačnih 79:75.

Domaće je s 28 koševa 7 asistencija i 5 skokova predvodio Tramaine Isabell, a odličnu utakmicu odigrao je i Mihajlo Jerković koji je imao double-double učinak od 14 koševa i 10 skokova. Najbojli u redovima Zaboka bio je Petar Marić koji je postigao 24 koša uz 5 asistencija, dok je Eyassu Worku pridružio 20 koševa uz 4 skoka i 5 asistencija.

FURNIR - ZABOK 79:75 (12:26, 25:14, 23:12, 19:23)
FURNIR: Vlahovec, Prelec, Pandurić 8, Vujić 4 (0-1), Perić 4 (2-2), Isabell 28 (4-6), Majić 8 (2-2), Smolić 10 (4-6), Šola, Jerković 14 (1-2), Puou 3 (1-5), Ljubičić. TRENER: Jeronimo Šarin
ZABOK: Martinko, Krajinović, Tomas 4, Črnjević (0-4), Marić 24 (2-2), Diminić 9 (1-1), Worku 20, Maričević 2, Jambrović 8 (4-4), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas