Dvije pobjede Bedekovčine

Rukomet, 2. HRL, mlađe kategorije

Bedekovčina U 11

Mladi rukometaši Bedekovčine nastavili su se natjecanjem 2. HRL za mlađe kategorije. U 2. HRL U-11 skupina B Bedekovčina je natjecanje nastavila u borbi za poredak od 9. do 14. mjesta, a u trećem kolu te skupine gostovala je kod Zagorice. U Izjednačenom prvom poluvremenu, Bedekovčina je cijelo vrijeme bila u vodstvu, a na poluvrijeme se otišlo sa 11:12. U nastavak Zagorica starta sa dva uzastopna gola, pa preokreće rezultat i jedno vrijeme održava prednost, ne više od dva gola. No, Bedekovčina u završnici ipak ponovno vraća prednost na svoju stranu i dolazi na koncu do pobjede od tri razlike (20:23). Bedekovčinu je predvodio Ivan Lovrić sa osam golova. Za Bedekovčinu su igrali: Karlo Dijanić, Franko Labaš 3, Juraj Gorički 2, Sven Vidiček 2, Matija Novosel 5, Ivan Lovrić 8, Jan Petek, Ilija Glumpak, Damjan Vidićek, Kais Mikulec 3, Vito Labaš, Teo Tenšek, Vito Sedak Benčić, David Habulin; trener: Denis Mikulec. U četvrtom kolu Bedekovčina gostuje kod ZG Dubrave 2, a na ljestvici drže drugo mjesto sa četiri boda. U 2. HRL U – 13 Bedekovčina je krenula u Ligu za prvaka, sa još sedam ekipa i sa prenesenih četiri boda iz četiri utakmice. U 1. kolu Lige za prvaka Bedekovčina je dočekala Maksimir Pastelu 2 i pobijedila 33:27. U prvom poluvremenu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, gosti su imali i plus četiri, ali se na odmor otišlo sa 16:16. U nastavku opet malo promjena u vodstvu, a onda na 20:23, Bedekovčina radi seriju od čak 10:1, čime dolazi do 30:24 i prelama utakmicu. Do kraja obje ekipe zabijaju po tri gola, za konačnih 33:27. Bedekovčinu su predvodili Ivano Postonjski i Martin Gorički sa po 12 golova. Za Bedekovčinu su igrali Jakov Papišta, David Novosel 2, Ivano Postonjski 12, Martin Gorički 12(4), Matija Novosel, David Brestovečki,  Ivan Lovrić 3, Vito Labaš Ivan Rozijan 2, Dean Korpar 2; trener: Luka Mlinarić. U 2. kolu Bedekovčina će gostovati kod Novske. U 2. HRL U – 15 Bedekovčina je u 20. kolu gostovala kod Sloge SN. U uzbudljivoj utakmici slavili su domaćini sa 24:23. Bedekovčina je na poluvremenu vodila 12:9, a i u nastavku je još jedno vrijeme držala vodstvo, no domaćini su uspjeli preokrenuti, a utakmicu su prelomili serijom 6:0, kojom su sa 17:21, došli na 23:21. U tom periodu Bedekovčina je propustila realizirati i dva sedmerca, ali se još jednom vratila u utakmicu i u zadnjoj minuti Robert Galica je zabio za 23:23. No, desetak sekundi do kraja Maro Šimunović ipak donosi pobjedu za domaćine. Za Bedekovčinu su igrali: Ivan Pisačić, Robert Galic 5(1), Leo Tenšek, Rok Končić 2, Igor Klanjčić 3, Marko Topolovec, Karlo Brestovečki 9, Lovro Vagan, Martin Soldo 1, Lovro Papišta, Nik Vurnek, Martin Gorički 1, Dominik Jakuš 1, Lovro Tenšek 1, Tin Vurnek; trener: Luka Mlinarić. Bedekovčina na ljestvici drži deveto mjesto sa 18 bodova, a u 21. kolu gostuje kod Pavleka.