Dubrava zasluženo slavila u Zaboku

Lakše od očekivanog Dubrava je došla od uvjerljive pobjedu u Zaboku od petnaest koševa razlike (81:96). Gosti su od početka pokazali više želje, umiješnosti i energije, a poslužio ih je i vanjski šut. Tricu su imali pomalo nestvarnih 14/24 (58 %), od čega je Karahodžić pogodio osam trica iz jedanaest pokušaja i s 30 koševa prometnuo se u junaka utakmice. Domaći su se još kako tako držali u prvom dijelu, ali nastavak je u potpunosti pripao Dubravi i taj su dio utakmice gosti dobili sa 17 koševa razlike (36:53).

Zabok je loše otvorio i gosti su nakon trice Karahodžića za nepune tri minute otišli na +7 (2:9). No domaći nakon nepune dvije minute odgovaraju serijom od 8:0 i u 5. minuti prvi puta prelaze u vodstvo (10:9). Ostatak četvrtine protekao je uglavnom u izjednačenoj igri, a nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 24:21, uz 7 koševa Črnjevića na jednoj i 8 Karahodžića na drugoj strani.

U drugoj četvrtini odlično je redove gostiju vodio Rajaofera, a nakon trice Karahodžića u 15. minuti oni imaju pet koševa viška (30:35). Domaći ekspresno odgovoraju serijom od 8:1 i prelaze u vodstvo u17. minuti nakon trice Cvitanović (38:36). Završnicu drugu četvrtinu odlično je kod Zaboka odigrao Cvitanović, a na „veliki odmor“ otišlo se rezultatom 45:43.

Sjajni Karahodžić je serijom od 8 koševa dovodi Dubravu do+4 (50:54) u 22. minuti utakmice. Bio je to njegov već 19. koš. Isti je igrač u 28. minuti povezao dvice i doveo Dubravu nadomak dvozanemenkastog vodstva (59:68), a to je već u idućem napadu pošlo za rukom Vidoviću (59:70). U zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 61:73, nakon što je Karahodžić pogodio svoju osmu tricu iz desetog pokušaja i svoj već 28. koš.

Na polovici 32. minute Rajaofera pogađa važnu tricu za +15 (63:78), pa je nakon nepune dvije minute igre domaći strateg Tomas morao zvati minutu odmora. Sikirić je tricom u 34. minuti uspio spustiti Zabok ispod dvoznamenkastog vodstva (72:81) i natjerati Šarina na minutu odmora. Gostujući strateg nakon minute odmora uvodi u igru Karahodžića i Dubrava uskoro rješava sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Na ulasku u 39. minutu raspoloženi Ročak polaže za najvećih +18 (76:94), da bi utakmica završila rezultatom 81:96.

S 15 koševa domaće je predvodio Luka Cvitanović, Antonio Črnjević upisao je  13 koševa i 5 skokova, Antonio Sikirić 12 uz 7 skokova, a po 12 koševa su postigli Dino Cinac i Emil Savić.

Prvo ime utakmice nedvojbeno je bio Kenan Karahodžić koji je uz 30 koševa i 7 skokova ostvario valorizaciju 35. Odličan je bio i Jean-Francois Rajaofera s 19 koševa, 5 skokova i 8 asistencija, kao i Toni Ročak koji je ostvario double-double učinak od 22 koša i 11 skokova.

ZABOK – DUBRAVA 81:96 (24:21, 21:22, 16:30, 20:23)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Mikulić, Stanković i Hartman.

ZABOK: Sikirić 12 (5-5), Neal 7 (1-2), Damjanić, Cinac 12, Tomić, Šustić, Antonić, Savić 12 (1-1), Črnjević 13 (1-2), Rebić 10 (0-1), Cvitanović 15 (4-5), Buljević. TRENER: Ivan Tomas

DUBRAVA: Vragović 3, Jurić 2, Vidović 11 (2-2), Kuzmanović 2, Rimac 2, Ročak 22 (2-4), Kalajžić 5, Krahodžić 30, Rajaofera 19 (3-4), Matić. TRENER: Jeronimo Šarin