Dostojan otpor krapinskih pionira

U 16. Kolu 1. NL centar, pioniri, u Krapini gostovao zagrebački Dinamo

U 16. kolu 1. NL Centar za mlađe pionire i pionire krapinski Zagorec ugostio je zagrebački Dinamo i upisao dva poraza.

Na teren su prvi izašli mlađi pioniri i odigrali dobru utakmicu u kojoj su u 34.-oj minuti još imali rezultat, 2:3, koji je budio nadu da bi moglo doći do iznenađenje s obzirom da je Dinamo bio veliki favorit u ovom susretu. No, u posljednjih desetak minuta susreta gosti iz Zagreba bježe na nedostižnih tri gola razlike da bi poraz ublažio Šturman dvije minute prije kraja susreta tako da je konačan rezultat bio Zagorec 3. Dinamo 5.

Drugi susret bio je pun dramatike i dominacije Zagora u prvom te Dinama u drugom poluvremenu. Zagorec je odlično otvorio utakmicu prilikom Kelave u trećoj minuti da bi isti igrač bio puno precizniji u 15. minuti postigavši lijep pogodak i vodstvo Zagorcu, nakon toga je potpuna dominacija plavih iz Krapine koji nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika da bi ipak Đurek u 27.-oj minuti postigao pogodak postavivši rezultat prvog poluvremena te je Zagorec otišao sa dva gola prednosti.

U drugo poluvrijeme nešto je bolje ušao Dinamo i u razmaku od sedam minuta ( 40. i 47. ) iz dva jedanaesterca došao do izjednačenja. Dvije minute kasnije, 49., Dinamo postiže još jedan pogodak došavši u vodstvo od 3:2. Iako su igrači Zagorca činili sve kako bi barem došli do izjednačenja do njega nije došlo te je nakon posljednjeg sučevog zvižduka na semaforu ostalo zapisano Zagorec 2. Dinamo 3.

MLAĐI PIONIRI

Zagorec – Dinamo 3:5 ( 1:3 )

Krapina. Stadion: ŠRC Podgora. Gledatelja. 50. Suci: Nikola Kožar ( Donja Stubica ), Ivan Kumpar ( Krapinske Toplice ) i Domagoj Filko ( Klanjec ).

Strijelci: 0:1 Trupčević 4'; 1:1 Bolfek 12'; 1:2 Nuić 23'; 1:3 Nervo 27'; 2:3 Puljek 34'; 2:4 Jantol 47'; 2:5Juriša 56'; 3:5 Šturman 58'.

ZAGOREC: Podhraški, Topolovec, Bolfek, Škada, Puljek, Smrečki, Dlesk, Klasić, Cigula, Šturman, Pastorčić. Još su igrali: Kovačec, Bistzrović, majcen, Klobučar, Gregurović i Korunda.

DINAMO: Sičaja, Trupčević, Sučić, Vajda, Nuić, talić, Viduka, Zavrtnik, Novak, Nervo, Frgačić. Još su igrali: Jantol, Palić, Đerek, Baković, Juriša, Blažičević i Jakirović.

PIONIRI

Zagorec – Dinamo 2:3 ( 2:0 )

Krapina. Stadion ŠRC Podgiora. Suci: Ivan Kumpar ( Krapinske Toplice ), : Nikola Kožar ( Donja Stubica ) i Domagoj Filko ( Klanjec ).

Strijelci: 1:0 Kelava 15'; 2:0 Đurek 27'; 2:1 Jozić 40' – 11 m; 2:2 Nempis 47' – 11 m; 2:3 Benkotić 49'.

Zagorec: Hučić, Večković ( 36. Babić ), Kelava, Kiseljak, Hlebec ( 50. Škudar ), Leško ( 36.  Kovačić ), Presečki, Cesarec ( 50. Radovečki ), Landripet, Rihtar, Đurek ( 64. Veseljak ). Trener: Ivan Anić Čurko

Dinamo: Butina, Kramarić ( 36. Rozić ), Paunović, Hlavaty ( 14. Jozić ), Pervan, Nempis, Delkić, Grmovšek, Gomes, Okanović ( 36. Benkotić ), Barišić. Trener: Miroslav Davidović