Domaći zabili iz tri prekida

23. kolo III. NL-centar, Mladost Petrinja – GAJ MAČE 3:0

Ovo proljeće zahuktala Mladost Petrinja upisala je na svom travnjaku tri boda protiv jakog Gaja. Krajnji rezultat bio je 3:0, ali ne oslikava pravo stanje stvari na travnjaku. Domaći su bili bolji, no sva su tri pogotka postigli iz prekida. Nakon ravnopravne igre u prvom dijelu, minutu prije odlaska na odmor Lovrić izvađa slobdni udarac s 25 metara udaljenosti, puca u golmanov kut, a lopta odsjeda u mreži za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u uvodnih sedam minuta nastavka. Mladost je zabila pogotke nakon dva kornera poslije kojih gostujući igrači nisu ispratili igrače koje su trebali čuvati. Tako je u 48. minuti Vranić zabio za 2:0, a četiri minute kasnije Handanović postavlja konačnih 3:0. Gaj je imao dvije sjajne prilike preko Plehana, ali domaćeg vratara Gugeca dva puta je spašavao ovkir gola. Prvo je u 68. minuti Plehan pogodio gredu od koje se lopta odbila u gol aut, a potom sedam minuta kasnije i vratnicu od koje se lopta odbila u polje.

MLADOST PETRINJA – GAJ MAČE 3:0 (1:0)

SUCI:  Milin, Kupres, Trstenjak; GLEDATELJA: 150

STRIJELCI: 1:0 Lovrić 44', 2:0 Vranić 48', 3:0 Handanović 52'

MLADOST P: Gugec, Šipuš, Lovrić, Handanović, (85' Vlajsović), Čajani (49' Pejaković), Knežević, Gulin (85' Dolovčak), Miočinović (46' Cerjak), Alapić (72' Baniček), Vranić, Marović; trener: Milan Matanović

GAJ MAČE: Strahonja, Deak (80' Deak), Tepšić (46' Šoštarić), Postonjski, Haramustek, Cvrtila (60' Baneković), Nikolić, Kovač (72' Dačnik-Kovačić), Cicnjak (46' Plehan), Ristovski, Mazalović; trener: Marijan Glavica