Dobra partija Zaboka na oproštaju od Alpe Adria cupa

6. kolo Alpa Adria cupa u košarci, Spišski Rytieri – ZABOK 86:81

• Andro Antonić

Andro Antonić

Košarkaši Zaboka časnim su se porazom oprostili od natjecanja u Alpe Adria cupu. U Spiškskoj Novoj Vesi Zabok je poražen od vodeće momčadi slovačke Extralige, Spiski Ryiteri rezultatom 86:81. Zabočani su do kraja bili u utakmici, uz malo sreće mogli su doći i do svoje druge pobjede. Trener Kujundžić vrlo malo koristio Garretta i Buljevića, a Perović nije ni putovao u Slovačku, no unatoč tome Zabok je pružio odličan otpor. Odlično su svoju priliku iskoristili Karlo Lukačić i Andro Antonić.

Zabok je držao ravnotežu do 5. minute utakmice, kada je rezultat bio 14:12, no domaći tada rade seriju od 13:0 u koju je dvije trice ugradio Hlivak, a jednu Granić, gosti pet minuta ostaju bez koša i nakon prve četvrtine na semaforu stoji 27:12. Početkom druge četvrtine Zabok su s dvije trice probudili Tomas i Kučan (27:18). Domaći su do 17. minute držali dvoznamenkasto vodstvo (40:30), ali Zabok je napravio preokret. Prvo je Lukačić tricom minutu prije kraja približio Zabok na samo -1 (42:41), da bi u idućem napadu Prsaklo s linije slobodnih bacanja doveo goste u vodstvo (42:43). Na veliki odmor ipak se otišlo s minimalnom prednošću domaćih (43:42) nakon što je uspješno položio hrvatski košarkaš u redovima domaćih, Vlatko Granić.

Odlični Lukačić doveo je Zabok u novo vodstvo u 22. minuti (47:49). Nakon polaganja raspoloženog Antonića na semaforu je u 25. minuti stajalo 50:53, no domaći rade seriju od 12:0 (62:53) i na pragu su novog dvoznamenkastog vodstva. U tome ih je tricom spriječio Antonić (62:56), a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 66:57. Juriček polaganjem u 32. minuti donosi svojoj momčadi novo dvoznamenkasto vodstvo (68:57). Zabok se nije predavao, dobrom igrom nastavio je Lukačić, a Prskalo je s linije slobodnih bacanja vratio stvari na početak (70:70), sredinom 36. minute. Slijedila je uzbudljiva završnica u kojoj je presudila trica koju je 25 sekudni prije kraja postigao Sokolovskyi (84:79). Lukačić je 15 sekundi prije kraja položio za 84:81, a nakon toga i napravio „brzi faul“ na McGlynnu koji pogađa za konačnih 86:81.

U redovima Zaboka najefikasniji je bio Karlo Lukačić koji je upisao 19 koševa uz 5 skokova i 3 asistencije. Odlično je svoju priliku iskoristio Andro Antonić koji je postigao 15 koševa, dok se Luka Tomas zaustavio na 14 koševa. Domaće su predvodili McGlynn i Granić s po 20 koševa, s time da je McGlynn 8 puta uspješno asistirao, a Granić upisao isti broj skokova. Antoni je postigao 13 koševa, Juriček 12 uz 9 skokova, a Fusek je ostvario čak 18 uspješnih skokova.

SPIŠSKI RYTIERI – ZABOK: 86:81 (27:12, 17:31, 22:14, 20:24)

SPIŠSKA NOVA VES: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Kapana, Nejezchleb, Dombrovsky (svi iz Češke).

SPIŠSKI RYTIERI: Sokolovskyi 9 (4-4), McGlynn 20 (3-4), Mrviš, Jasecsko, Granić 20 (5-7), Washington, Antoni 13 (0-1), Hlivak 6, Makula, Juriček 12 (1-2), Fusek. TRENER: Teo Hojč

ZABOK: Martinko, Kučan 5, Tomić 3, Buljević 3 (3-4), Lukačić 19, Črnjević 9, Stipaničev 4 (1-2), Tomas 14 (5-6), Prskalo 9 (4-4), Antonić 15 (3-3), Garrett. TRENER: Domagoj Kujundžić

SLOBODNA BACANJA: Spiški: 13/17 (76%); Zabok: 16/19 (84%)

DVICA: Spišski: 17/29 (59%); Zabok: 16/28 (57%)

TRICA: Spišski: 13/33 (39%) (McGlynn 6, Antoni 3, Hlivak 2, Sokolovskyi, Granić, Juriček); Zabok: 11/35 (31%) (Lukačić 3, Antonić 2, Kučan, Tomić, Črnjević, Stipaničev, Tomas, Prskalo)

SKOKOVI: Spišski: 43 (28+15) (Fusek 18, Juricek 9, Granić 8, ...); Zabok: 29 (19+10) (Tomić 6, Lukačić 5, Črnjević 4, ...)

ASISTENCIJE: Spišski: 23 (McGlynn 8, Hlivak 5, ...); Zabok: 13 (Tomić 3, Lukačić 3, Črnjević 3, ...)