Derbi pripao Slogi

2. ŽNL 2. kolo: Sloga – Mladost B 2:1

Vrlo zanimljivu utakmicu 2. zagorske lige očekivali smo u Konjščini, gdje je Sloga dočekala Mladost iz Belca. Mladost je u natjecanje krenula sa čak 6:1 pobjedom protiv Toplica, a u srijedu je u kupu poražena od Tondacha 2:7, no u jednom dijelu se vratila sa 0:3 na 2:3 i imala penal. Na kraju je zagorski predstavnik u 4. NL središte stigao do uvjerljive pobjede, no Mladost je pokazala da je spremna za sezonu, a gostovanje kod Sloge bio je dobar izazov, jer i Sloga je dobro krenula i uzela bod na startu kod dojučerašnjeg zagorskog prvoligaša Zagorca VT.  Svi su dakle uvjeti za dobru nogometnu predstavu bili ispunjeni. Domaćini su u prvom poluvremenu realizirali šansu u 33. minuti, kada je na proigravanje Pošteka zabio Kucljak. U nastavku, u 70. minuti baš je Poštek zabio za 2:0, a u samoj završnici u 89. minuti Brčić je samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.  Ovom pobjedom Sloga je skinula s. 1. mjesta Mladost B i baš ona se sada nalazi na čelu drugoligaške ljestvice.

Pojačan je promet na autocestama A1 Zagreb-Split-Ploče i A2 Zagreb-Macelj u oba smjera, Istarskom ipsilonu u smjeru graničnih prijalaza Kaštel i Plovanija, autocesti A7 GP Rupa-Rijeka u smjeru Rijeke te na pojedinim graničnim prijelazima. Povre...