Đalski osvojio naslov, Zagorec i Sloga novi prvoligaši

2. ŽNL doigravanje – komentar 6. kola

Završila je i 2. zagorska nogometna liga. Danas su odigrane posljednje dvije utakmice doigravanja (6. kolo). Đalski je pred zadnje kolo, kad je u pitanju osvajanje naslova, imao sve u svojim rukama, bod prednosti pred Zagorcem VT i domaću utakmicu protiv Sloge, ali i malo pritiska zbog mogućnosti osvajanja naslova. Pritisak je u poodmakloj fazi utakmice smanjio Hrvoje Hanžić u 63. minuti pogodivši za 1:0. Vrlo brzo je zabio i drugi gol, a tri minute prije kraja pogodio je za hat trick i za potvrdu zasluženog naslova za Đalski. Istovremeno Zagorec VT je čekao eventualnu pobjedu Sloge ili bar remi, koji bi njemu donio naslov uz naravno pobjedu kod Vatrogasca u Brezovi. U toj su utakmici pala tri gola, sve su ih zabili domaćini, ali slavili su gosti. Naime, nakon vodstva u prvom poluvremenu domaćini su uz dva autogola ipak sva tri boda prepustili gostima, kojima na kraju to nije bilo dovoljno za prvo mjesto, ali utjeha je povratak u 1. zagorsku ligu, nakon samo godinu dana izbivanja. Kako za popunu 1. županijske lige trebaju dva kluba, a uz Đalski uvjete nema ni Vatrogasac, Sloga je ta koja će zaključiti listu od 12 zagorskih prvoligaša za narednu sezonu.

2. zagorska nogometna liga doigravanje: 6. kolo