BRAVO! Osvajači Kupa su Mladost Zabok, Pregrada i Zagorec Krapina

U organizaciji NS KZŽ u Krapini su odigrana finala Kupa mladeži NS KZŽ u kategoriji pionira – osvajač Mladost Zabok; kadeta – osvajač Pregrada i juniora – osvajač Zagorec Krapina. Bio je to pravi i lijepi festival nogometa mladeži Županije. Utakmice su bile zaista uzbudljive od prve – pioniri do posljednje – juniori. Mislim da takvoj tvrdnji najbolje govori podatak da su dvije utakmice odlučene nakon jedanaesteraca dok je posljednja nakon vodstva Zagorca od 3:0 protiv Jedinstva iz Svetog Križa Začretja došla do 3:2 i unijela dodatnu borbu za pobjednika da bi ipak Paradžik u 80. minuti postigao pogodak i potvrdio konačnu pobjedu od 4:2 i naslov kupa otišao je u Krapinu.

Prvi susret – pioniri – između Zagorca iz Krapine i Mladosti iz Zaboka donio je u prvom poluvremenu visoko vodstvo Zagorca od 2:0. No, dječaci trenera Nenada Kovačića potvrdili su činjenicu da je to „najopasniji“ rezultat u nogometu jer su odličnom igrom uspjeli preko dvostrukog strijelca Raškaja izjednačiti i otići u neizvjesnost jedanaesteraca. U izvođenju jedanaesteraca vidjeli smo sve što jedanaesterci nude – obrane golmana, grede, promašene okvire vratiju, sigurne udarce mladih nogometaša da bi se sve razriješilo nakon udarca Ivora Kranjčeca, Zagorec, koji je pogodio gredu te je o pobjedniku odlučivao udarac Erika Petak koji je sigurno izveo penal te je zasluženo slavlje pionira Mladosti iz Zaboka moglo početi.

U finalu kadeta – Zagorec Krapina protiv Pregrade – vidjeli smo gotovo pa sličan scenarij kao kod pionira uz razlika da su kadeti Zagorca dominirali ali nakon vodstva Pregrade preko Lovrenšćaka u 30. minuti morali su „juriti“ rezultat da bi Cesarec konačno bio precizan u 74. i izjednačio te je tim rezultatom, 1:1, i završio susret. Prišlo se izvođenju jedanaesteraca gdje su mirniji i precizniji bili kadeti Pregrade i u svoje vitrine smjestili pehar pobjednika Kupa.

U trećem finalu – juniori – Zagorec Krapina je vrlo brzo preko raspoloženog Stiperskog došao u vodstvo od 2:0 da bi već u 25. minuti Brebrić povećao prednost na tri gola razlike te se tim rezultatom i otišlo na odmor. U drugome dijelu utakmice bodreni sa oko 150 svojih navijača (bilo je lijepo vidjeti navijače iz Svetog Križa Začretja koji su zdušno i sa puno volje navijali za svoju ekipu ne odustajući čak niti u trenutku kada su njihovi puleni gubili sa tri gola razlike te sam mišljenja da su oni bili glavni pokretači zamalo i preokreta u samoj utakmici op.a.) uspjeli su u 63. (Jurman) i 68. minuti (Cigula) smanjiti vodstvo Zagorca na samo jedan gol. Nakon pogotka Cigule juniori Jedinstva su još jače „pritiskali“ obranu Zagorca ali je utakmicu riješio Marko Paradžik nakon jednog kornera u 80. minuti iskoristivši jednu nesigurnost obrane Jedinstva postavivši konačan rezultat Zagorec 4. Jedinstvo 2.

Suci su odlični obavili svoj posao a pehare pobjednicima finala predao je Stjepan Merkaš Krojf, predsjednik NS KZŽ.

PIONIRI
Zagorec Krapina – Mladost Zabok 2:2 ( PEN 7:8 )
ŠRC Podgora. Gledatelja: 50. Sudac: Nikola Kožar ( Donja Stubica ).
Pomoćnici: Boris Petriško ( Donja Stubica ), Mihael Mirt ( Donja Stubica ).
Delegat: Mladen Ciglenički.
Strijelci: 1:0 Bočkaj 13; 2:0 Tuškan 21; 2:1 Raškaj; 2:2 Raškaj.
Zagorec Krapina: Šlogar, Bočkaj, Peruško, Kovačić, Preglej, Cvrtila, Hlebec,
Šipek Glavač, Škada, Škudar, Šturman. Još su igrali: Podhraški, Krištofić,
Smrekar, Kranjčec, Tuškan. Trener: Nino Kos.
Mladost Zabok: Brcko, Lončar, Prekratić, Muhek, Petek, Risek, Kruhek,
Gluhak, Čiček, Novak, Plavić. Još su igrali: Vukić, Kutleša, Petek, Raškaj,
Jakopović, Zebec, Mesar-Husak, Zrnc, Mikulec. Trener: Nenad Kovačić.

KADETI
Zagorec Krapina – Pregrada 1:1 ( PEN 6:7 )
ŠRC Podgora. Gledatelja: 50. Sudac: Martin Turčin ( Tuhelj ). Pomoćnici:
Filip Sinković ( Lepajci ), Krunoslav Peharec ( Veliko Trgovišće ). Delegat:
Mladen Ciglenički.
Strijelci: 0:1 Lovrenšćak 30; 1:1 Cesarec 74.
Zagorec Krapina: Hučić Žukina, Jurman, M. Presečki, Kiseljak, Tepeš, A.
Presečki, Cesarec, Rihtar, Radovečki, Đurek. Još su igrali: Erceg, Puljek,
Kovačec, Veseljak. Trener: Ivan Anić – Čurko.
Pregrada: Kruhek, Dav. Lovrenšćak, Filipčić, Kolarec, Zdolc. Dar.
Lovrenšćak, Kranjec, Javorić, Vincelj, Štrok, Makek. Još su igrali: Zubak,
Belošević, Štrbec, Fišter, Hrestak, Vrhovski, Hajdinjak. Trener:

JUNIORI
Zagorec Krapina – Jedinstvo SKZ 4:2
ŠRC Podgora. Gledatelja: 200. Sudac: Zdravko Fotivec ( Špičkovina ).
Pomoćnici: Danijel Tomašić ( Sveti Križ Začretje ), Mario Veseljak ( Gornja Šemnica ).
Strijelci: 1:0 Stiperski 9; 2:0 Stiperski 12; 3:0 Brebrić 25; 3:1 Jurman 63; 3:2
Cigula 68; 4:2 Paradžik 80.
Zagorec Krapina: Vincelj, Paradžik, Frinčić, Stiperski, Petonjić, Smiljanec,