Bedex 1 osigurao naslov, Toplice 1 iznenadile Vinicu 1

Odbojka, 3. HOL sjever: 16. kolo: Kaštel 2 – Bedex 1 1:3; Toplice 1 – Vinica 1

Protekloga je vikenda odigrano 16. kolo 3. HOL sjever, u kojem su nastupe ubilježila i dva zagorska kluba. Bedex 1 koji vodi na ljestvici gostovao je kod Kaštela 2 i stigao do još jedne pobjede i nova tri boda. Bedex 1 je fantastično otvorio utakmicu i prvi set dobio sa 25:8. Nakon toga opuštanje i domaće odbojkašice dobivaju drugi set sa 25:21. No, nakon toga vraća se ozbiljnost i slijedeća dva seta Bedex 1 dobiva mirno i sigurno, sa 25:13 i 25:14. Za Bedex 1 igrale su: Monika Kozjak, Iva Gorički, Lucija Prančić, Sara Balen, Barbara Kovač (kap.), Marija Srebak, Lucija Mrkoci, Rea Herceg, Lana Pripeljaš, trenerica Ivana Čehulić. Ovom pobjedom Bedex 1 je i teoretski osigurao naslov, dva kola prije kraja.

Pobjeda i Toplica 1

Toplice 1 su u ovom kolu dočekale Vinicu 1. Pogleda na ljestvicu u ulogu favoritkinja gurao je gošće, koje su na trećem mjestu. Vinica 1 je i bolje krenula u utakmicu i prva dva seta riješila u svoju korist sa 25:11 i 25:16. No, nakon toga slijedi veliki preokret Toplica 1, koje dobivaju 'tijesan' treći set sa 25:23, a potom i četvrti sa 25:21. Domaće su odbojkašice pozitivan tonus prenijele i u odlučujući peti set i dobile ga sa 15:13, za vrijednu pobjedu uz dva osvojena boda. Za Toplice 1 igrale su: Ivana Prežigalo (kap), Leona Šoštarko, Lana Završki, Lana Horvatiček, Dora Halapir, Ana Poljak, Mateja Popović, Vida Bastić, Veronika Mužar; trener Dario Zagvozda. Bedex 1 i dalje je u vodstvu sa 38 bodova i ponavljamo osigurao je naslov, a Toplice 1 drže sedmo mjesto sa 14 bodova. U 17. kolu Bedex 1 dočekuje Ludbreg 1, a Toplice 1 gostuju kod ekipe Plavi 2.