Alkar neočekivano lako deklasirao Zabok

Lakše od očekivanog

Lakše od očekivanog i sasvim zasluženo Alkar je slavio u gostima kod Zabok s 25 koševa razlike (88:63). Gosti su u pravom trenutku odigrali sjajnu utakmicu i nakon niza poraza pokazali da vrijede više od pozicije koju zauzimaju, dok je s druge strane Zabok u najgorem mogućem trenutku pokazao svoje najlošije izdanje. Ovako lagano u Zaboku nisu ove sezone dobivali ni ABA ligaši. U jednom trenutku Alkar je imao i 38 koševa razlike (33:71), što najbolje govori o dominaciji gostiju. Zaboku nisu pomogli ni odlični navijači, dvorana je ponovno pristojno bila popunjena, no što to vrijedi kad domaći košarkaši "nisu došli na utakmicu".

Gosti su bolje otvorili, u 8. minuti Svalina je postigao svoj već deveti koš za +7 Alkara (9:16) i natjerao Kujundžića na prvu minutu odmora. Zabok do kraja četvrtine nije uspio napraviti bitni pomak u igri, a nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 13:21.

Na ulasku u drugu četvrtinu Bašić je doveo Alkar do prvog dvoznamenkastog vodstva (13:23). Još gore je to izgledalo za Zabok kada je Peevy zakucao za +14 Alkara (16:30). Dvije minute kasnije Svalina tricom za 19:35 tjera Kujundžića i na drugu minutu odmora. Domaći nikako nisu mogli naći ritam u igri, a krajem druge četvrtine s dvije trice ih je kaznio Bibbs i na veliki odmor je Alkar otišao sa čak 22 koša razlike (27:49). Odlični gosti su dominirali u svim segmentima igre, imali su sedam skokova više (16-23), a trica im je bila fantastičnih 8/15 (53%). Ivan Svalina igrao je poluvrijeme života, a završio ga je na 18 koševa (trice 4/5) uz 5 skokova.

Raspoloženi Svalina je odmah na uvodu u nastavak pogodio tricu za +25 gostiju (27:52), a Bašić je u idućem napadu "stavio" tricu za +28 (27:55), a isti je igrač nakon nesportske pogreške Črnjevića priskrbio gostima 31 koš viška (27:58) i tu je svakoj priči u možebitni povratak domaćih bio kraj. Ostalo je tek pitanje s koliko će koševa prednosti gosti privesti utakmicu kraju. Minutu prije kraja treće četvrtine Bašić je položio za najvećih +38 (33:71), da bi u zadnjoj četvrtini Zabok preko Glaspera i Perovića uspio smanjiti razliku na 25 koševa zaostatka (63:88).

S 26 koševa Robert Eugene Glasper ponovno je bio najefikasniji u redovima Zaboka, čemu je pridodao i 4 asistencije, dok se Marko Perović zaustavio na 14 koševa i 6 asistencija. Napadački raspoložen Ivan Svalina utakmicu je završio s 21 košem uz 7 skokova i 3 asistencije, no prvo ime utakmice ipak je Lovre Bašić koji je imao double-dobule učinak od 19 koševa i 13 asistencija, čemu je pridodao i 6 skokova. Tai Aaron Bibbs upisao je 16 koševa za goste.

ZABOK - ALKAR 63:88 (13:21, 14:28, 13:26, 23:13).

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 500, SUCI: Jovović, Vulić i Modrić.

ZABOK: Martinko, Stojanović, Tomić 4, Buljević 5, Črnjević 8, Stipaničev 3 (1-2), Tomas, Perović 14, Bond, Antonić 3 (1-2), Glasper 26 (3-4). TRENER: Domagoj Kujundžić

ALKAR: Zukanović 3 (3-4), Bašić 19 (3-4), Pavela 2 (2-2), Vojedilov, Polutak 6 (2-2), Peewy 10 (4-5), Svalina 21, Bibbs 16, Vučić 7, Jukić 4. TRENER: Luka Žitko