Pobjeda u gostima

U četvrtom kolu druge HNLŽ skupina „A“ ŽNK Pregrada gostovala kod Sesvetskog Kraljevca

• ARHIVA_ANDREJA ŠĆUKANEC - HOSPINSKI.JPG

ANDREJA ŠĆUKANEC - HOSPINSKI

U četvrtom prvenstvenom kolu 2. HNLŽ Skupina „A“ nogometašice Pregrade gostovale su u Sesvetskom Kraljevcu kod istoimene momčadi i upisale pobjedu od 2:1.

Uz obilnu kišu koja je „kupala“ nogometašice započeo je susret u kojem je  već u prvoj minuti Pregrada imala priliku preko Lane Stanković koja je ostala sama na drugoj stativi, ali nažalost, promašuje udarcem iz voleja. Samo par minuta kasnije, Andreja Šćukanec-Hospinski krasno poslužuje loptu na drugu stativu, a Stanković je kratka za korak.

IVANA KOZINA

U 13. minuti nogometašice Pregrade sprječavaju jedan napad domaćih igračica i izlaze u brzoj tranziciji prilikom koje Lana Stanković daje dugu loptu za Andreju Šćukanec-Hospinski koju u šesnaestercu ruši golmanica a djelitelj pravde pokazuje na bijelu točku. Sigurna realizatorica najstrože kazne  bila je Petra Marec dovevši svoju ekipu u vodstvo. Nakon toga Šćukanec – Hospinski ide sama na domaću golmanicu i dobro puca ali domaća vratarka još bolje brani te rezultat ostaje iz 13. minute.

Neiskorištene prilike se u nogometu najčešće kažnjavaju pogotkom protivnika  te je tako bilo i u ovom susretu – naime  u 27. minuti domaće nogometašice koriste malu zbunjenost gostujuće obrane te poravnavaju rezultat. U nastavku poluvremena nije bilo prilika te se na odmor otišlo neriješenim rezultatom.

U nastavku gledamo žustru i ponekad grubu igru uz pokoje naguravanje koje sudac u ovom susretu i nije kažnjavao već je puštao oštru i agresivnu igru. U 53. minuti Klaudija Kolar daje odličnu dugu loptu prebacivši domaću obranu do  Andreje Šćukanec-Hospinski koja sigurno pogađa malu mrežicu za novo vodstvo Pregrade.

Posljednjih desetak minuta domaće igračice vršili su ogroman pritisak na vrata Pregrade želeći doći do izjednačenja ali je vratarka Pregrade Ivana Kozina sve njih uspješno anulirala te možemo kazati da je uz strijelce – Marec i Šćukanec – Hospinski – najzaslužnija za nova tri boda Pregrade.

Svoj slijedeći prvenstveni susret nogometašice Pregrade igraju u nedjelju, 22.10.’23., na svom terenu protiv ekipe zagrebačkog Sigeta.