Oštrcu derbi!

U 14. Kolu 1. ŽNL u Pregradi odigran derbi Pregrada – Oštrc

U 14. kolu 1. ŽNL u Pregradi se igrao derbi, prvi protiv drugog, Pregrada protiv Oštrca,  i nakon 90 minuta dominacije Pregrade i pregršt promašenih zicera slavili su gosti iz Zlatara, 0:1,  jer u nogometu je bitno postići pogodak a ne koliko si prilika imao !

Od prve minute susreta Pregrada je nametnula tempo u kojem je potpuno dominirala igrom te su se prilike pred vratima gostiju izmjenjivale kao na tekućoj traci ali ih je lakoćom anulirao vratar gostiju Krunoslav Škof, zasigurno najbolji igrač susreta.

Nabrojati sve prilike Pregrade zauzelo bi previše prostora te ću istaknuti samo one najzrelije. Tako je u 22. minuti Kolar ubacio oštru loptu u visini peterca gdje ju dočekuje Golubić i snažno puca i kad su svi već vidjeli loptu u mreži Škof bravurozno brani.  Do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko prilika i poluprilika pred vratima Škofa ali se na odmor otišlo nedirnutih mreža.

U poluvremenu utakmice odigrana je nagradna igra za navijače – nagrada dres NK Pregrade – koju je dobila njihova navijačica Sara Barukčić.

U drugo poluvrijeme Pregrada ulazi  još ofenzivnije dok se gosti vrlo umješno brane – ipak već u 47. minuti Škof brani odličan udarac D. Kolara sa 16 metara; sedam minuta kasnije odličan centaršut D. Kolara sa lijeve strane u šesnaesterac Oštra gdje u buketu igrača najviše skače Kušar i odlično puca glavom ali lopta pogađa stativu od koje se odbija u peterac a Mijatović snažnim udarcem šalje ju daleko u polje.

I tada se dogodila 62. minuta – ono nogometno „pravilo“ ako ne zabiješ dobiti ćeš ! Simić je bacio aut duboko u šesnaesterac domaćina i dok se obrana Pregrade dogovarala tko će izbiti loptu priliku je iskoristi Gregurić koji snažnim udarcem neobranjivo pogađa mrežu domaćina. Bio je to drugi udarac i posljednji na utakmici Oštrca u okvir vratiju domaćina.

Ovaj pogodak nije unio pomutnju u redove Pregrade jer je ona i dalje atakirala prema golu Škofa stvarajući prilike koji su zaista bile „ziceri“ – u 65. D. Kolar; u 85. nakon prve i jedine pogreške Škofa priliku je imao Benko da bi prilike Pregrade završile u sudačkoj nadoknadi kada je D. Kolar nakon odličnog prodora ušao u šesnaesterac Oštrca, možda je mogao i sam završiti akciju, te loptu „gurnuo“ do ipak bolje postavljenog Benka koji čeka a u međuvremenu ispred njega klizećim startom Benčić izbacuje u korner koji nije donio ništa novo. Sudačka troja na čelu sa Martinom Turčinom odlično je odredila svoj zadatak.

Sumirajući cijelu utakmicu moram naglasiti tri boda sasvim zasluženo idu u Zlatar jer oni su postigli pogodak za razliku od Pregrade koja jedino može žaliti za propuštenim prilikama.

Pregrada – Oštrc 0:1 (0:0)

PREGRADA: Igralište NK Pregrade. Gledatelja: 150. Suci: Martin Turčin ( Tuhelj ), Filip Sinković ( Lepajci ), Karlo Sumpor ( Gornja Stubica ).

Strijelac: 0:1 Grgurić 62'

PREGRADA: Kušar, Vešligaj, Ilić, Brezinšćak, R. Golubić ( 79. I. Golubić ), D. Kolar, Krizmanić ( 72. Benko ), Kušar, Martinko ( 72. N. Kolar ), Vdović, Špoljar. Trener: Tomica Vincelj.

OŠTRC: Škof, Mijatović, Benčić, Markuš, Filipec ( 46. Pisk ), Novosel, Marković ( 60. Petrić ), Simić ( 89. Sviben ), Gregurić, Srpak ( 57. Dominć ). Trener: Željko Deak.

Žuti kartoni: Pregrada: Špoljar 87' .

Oštrc:  Benčić 65'; Novosel 87'; Mijatović 90'.

Crveni kartoni: nema.