Bodovi Gorici!

U Pregradi odigran derbi susret Druge HNL za žene Skupina A

U Pregradi je odigran derbi Druge HNLŽ skupina „A“ između domaće Pregrade, trećeplasirana ekipa prvenstva, i lidera lige Gorice iz Velike Gorice. Nakon 90 minuta susreta sasvim zasluženo bodove u Goricu nose gošće pobjedom 3:0.

Tijekom cijelog susreta gledali smo dominaciju Gorice koja je uistinu kvalitetnija ekipa uz puno veći i kvalitetniji roster od domaćih igračica. No, prvo poluvrijeme je Pregrada obrambeno odigrala gotovo idealno. Punom koncentracijom, velikom borbenošću i agresijom nisu dozvoljavale da igračice iz Gorice stvore neke izglednije prilike pred njihovim vratima tako da se na odmor otišlo nedirnutih mreža.

Slušajući komentare tijekom odmora moglo se naslutiti da ne vjeruju previše u očuvanju nedirnute mreže Ivane Kozina jer vidjelo se od prve minute da su gošće kvalitetnije a na klupi su imale puno širi roster te da će umor, nakon što uđu svježe igračice, učiniti svoje.

Potpuno točna razmišljanja jer u 57. minuti dosuđen je slobodan udarac u korist Gorice na visini od 18 metara. Loptu je uzela i smjestila u sam donji lijevi kut suparničkog gola Mia Kalašić. Nakon toga sve je bilo pitanje vremena – da li će gošće postići još koji pogodak, i jesu u 67. minuti Barbara Legin te u 78. minuti Anita Straka, ili neće. Na kraju sasvim realno: Pregrada 0. Gorica 3.

No, svaka pohvala za igru, borbenost i htijenje mladim igračicama Pregrade jer to je izrazito mlad sastav koji, ustvari, čini budućnost kluba.

ŽNK Pregarad – HNK Gorica 0:3 (0:0)

PREGRADA. Igralište NK Pregrade. Gledatelja:100. Sudac: Filip Meglić ( Krapinske toplice ). Pomoćnici: Velimir Brezak ( Špičkovina ), Franjo Skozrit ( Dubrava Zabočka ).

Strijelci: 0:1 Kalašić 57'; 0:2 Legin 67'; 0:3 Straka 78'.

PREGRADA: Kozina, Jalšavečki ( 77. Hanžek ), Bočkaj, Brgles, Marec, Gorupec, Golubić, Šćukanec – Hopinski, Stanković, Vešligaj, Sinković. Trener: Rudolf Hustić.

GORICA: ban, Vallila, Karagić ( 63. Štokan ), Cicijelj, Hansen, Godinić ( 27. Grubešić, 76. Straka ), Van As ( 79. Klarić ), Legin, Kalašić, Pavičić ( 76. Tokić ), Lucić. Trener: Marko Biljan.